Koloryzacja | Blond włosy

Miód i złoto we włosach

Mężczyźni wolą blondynki. Ten fakt nigdy nie był tajemnicą dla Hollywoodzkich gwiazd i celebrytów. To blondynkom częściej udaje się odnieść sukces, jednak pod względem pielęgnacji i stylizacji, złote pasma są najbardziej wymagające spośród wszystkich blond odcieni. Oczywiście, włosy blond są piękne same w sobie, ale odpowiednie cięcie i stylizacja wydobywają ich piękno w pełnej krasie.

Zgodnie z powszechnym przekonaniem blondynki są radosne, seksowne i otwarte. Historycznie blond wiązano ze złotem i uważano za kolor bogiń i królowych.

Co ciekawe, blondynki mają przeciętnie większą liczbę włosów, niż osoby ciemnowłose. Nie jest to jednak oczywiste jednoznaczne z bujniejszą fryzurą, gdyż przeważnie włosy blond są też cieńsze. Struktura włosów blond jest także delikatniejsza. Ze względu na brak pigmentu, włosy blond bardziej odbijają światło, co sprawia, że wyglądają na delikatniejsze i bardziej lśniące. 

Włosy blond – odpowiednie cięcie

Cieniowanie jest dobrym sposobem na dodanie włosom blond objętości. 

Krótkie lub sięgające brody włosy wymagają mniej intensywnej stylizacji, dlatego dla blondynek są wprost idealne. Długie blond włosy często zbijają się w „strąki”, wyglądają na pozbawione życia i wymagają dużo pracy przy stylizacji. 

Włosy blond – najlepsze fryzury

Jeżeli masz włosy dłuższe niż do długości brody, to warto włożyć nieco więcej pracy, aby dodać fryzurze objętości. Pożądany efekt uzyskasz stosując nasze triki. 

Blond świetnie sprawdza się przy stylizacjach uwzględniających: loki, koki, końskie ogony i warkocze. Dlatego stylizacja dodatkowo wzbogaca kolor. 

Makijaż zasadniczo powinien być spójny z kolorem włosów. Przy jasnych włosach dobrze sprawdzają się łagodne odcienie i pastelowe palety barw. Koralowa lub malinowa pomadka, beżowy lub różany cień będą świetnym wyborem. W sprawach ubioru ograniczeń nie ma. Ciepłe kolory jak brązy, czerwienie, beże i żółcie wyglądają wyjątkowo szykownie przy złotych odcieniach. Przy platynowym blondzie z kolei sprawdzą się szarości, błękity i turkus. 

Zapraszamy do naszej galerii blond stylizacji. 

Galeria: Gwiazdy blond