Kobieta z czarnymi włosami
Koloryzacja | Czarne włosy

Czarne włosy nie są nudne

Ten kto odważy się mieć czarny kolor włosów musi dokonać trudnego wyboru: czerwony, ciemnobrązowy czy granatowy ton wybrać? Każdy z nich podkreśli czerń na różne sposoby. Niezależnie od wyboru odcienia czarne włosy wymagają dużo opieki.

Czarne włosy
© Getty Images

Czarne włosy mogą nadać kobiecie tajemniczy wygląd, ale potrzebują też sporo pielęgnacji.

Co roku w sezonie jesień/zima kolor czarny świętuje swój wielki powrót jako jeden z prostszych wyborów. Kobiety kochają swoje czarne sukienki i dodatki. Czerń jako kolor włosów jest jednak niezwykle wymagająca. Czy grzywka jest prosta? Czy poświęciłaś wystarczająco dużo uwagi makijażowi? Czy nie zapomniałaś zastosować odżywki, aby nadać połysk włosom? Każdy inny kolor włosów wybaczy te drobne potknięcia, ale nie czerń.

Kanadyjska modelka Coco Rocha podjęła to wyzwanie. Jesienią miała jeszcze czerwone loki, ale w międzyczasie zmieniła kolor na lśniącą, głęboką czerń. Dwudziestodwuletnia Coco Rocha ma bardzo piękną, gładką cerę i szarozielone oczy. Ma więc idealne warunki do tego, żeby pozwolić sobie na ekstrawagancki kolor włosów. Wygląda stylowo, modnie i trochę bezczelnie. Fantastyczny wygląd Coco Rocha i jej czarny kolor włosów mogą na długo stać się tematem komentarzy popularnych stylistów fryzur i przyczyniać się do wzrostu sprzedaży czarnych odcieni produktów do koloryzacji.

Z kolei śpiewaczka operowa Anna Netrebko pokazuje czarne włosy w bardzo różnych modnych interpretacjach. Czasami nosi ciemne czarne włosy z odcieniem czerwieni ułożone w loki, czasami jej włosy są koloru brązowej czerni misternie ułożone w kok, innym znowu razem są proste w kolorze głębokiej czarni. Przy wielkich, ciemnych oczach i porcelanowej cerze Anna może pozwolić sobie na kontrastowy kolor włosów, który podkreśla każdy szczegół jej twarzy.

Jak gwiazdy noszą czarne włosy