kobieta-z-pianką-do-koloryzacji-na-włosach
Koloryzacja | Farbowanie

Zawodnik wagi piórkowej: koloryzacja w piance

Masz ochotę na nowy kolor? Nie ma sprawy! Wszystko dzięki trwałej koloryzacji. Wolisz przeprowadzić ten zabieg w domowym zaciszu, ale nie jesteś ekspertem? Żaden problem. Wybierz produkt prosty i łatwy w użyciu.
Bałagan w domu i plamy na podłodze ze skapującej z włosów mieszanki
oczywiście nie wchodzą w grę. Jeszcze jakieś życzenia? Oczywiście! Efekt ma być naturalny, lśniący i równomierny. Chcesz za dużo? Wcale nie! Oto rozwiązanie: puszysta pianka do koloryzacji.

Schaumcoloration
© Schwarzkopf

Koloryzacja w piance, czyli bez wysiłku i bałaganu! Wystarczy narzucić ręcznik na ramiona.

Samodzielne farbowanie włosów może być skomplikowane i wymagać sprawności. Bez niej nie zdołasz równomiernie nałożyć produktu nawet na najkrótsze włosy z tyłu głowy. Jakby tego było mało, musisz jednocześnie koncentrować się na tym, żeby nie zmienić przy okazji koloru ścian i podłogi w łazience.
 
Pianka koloryzująca do włosów zamienia ten skomplikowany zabieg w czystą przyjemność. Piankę nakładasz jak szampon. Jest lekka, ma przyjemny zapach (ponieważ nie zawiera amoniaku), nie skapuje z włosów. Dodatkowo, pianka równomiernie i doskonale pokryje siwe włosy.

Nie należy mylić pianki trwale koloryzującej z pianką, która nadaje kolor na krótki czas i szybko zmywa się z włosów. Pianka zmywalna osadza się wyłącznie na powierzchni włosów i stopniowo jest wypłukiwana. Nie pokryje też siwych włosów. Natomiast pianka trwale koloryzująca wymaga zmieszania dwóch składników. W ten sposób możesz łatwo rozróżnić z jakim rodzajem produktu masz do czynienia. Pianka trwale koloryzująca wnika do wnętrza włosa i zmienia jego kolor na stałe. Pokrywa też siwe włosy.

Nakładanie pianki jest bardzo proste.

Co ważnego musisz wiedzieć o piance koloryzującej

  • Zawsze zużywaj całą mieszankę. W przypadku bardzo długich włosów, zastosuj dwa opakowania pianki koloryzującej.
  • Nie przechowuj resztek mieszanki. Po połączeniu składników, całą mieszankę należy od razu zużyć.
  • Stosuj się do zaleconego czasu działania. Koloryzacja zachodzi stopniowo. Jeśli zbyt wcześnie zmyjesz mieszankę, efekt końcowy może być niezadowalający.
  • Włosy możesz rozjaśnić odcieniem rozjaśniającym (np. perłowy blond) lub dowolnie przyciemnić, aby uzyskać orzechowy brąz, czekoladowy brąz, a nawet czerń. Możliwości jest naprawdę wiele.
  • Nie szalej zbyt mocno ze zmianą koloru. Większość kobiet wygląda dobrze w odcieniu różniącym się maksymalnie o kilka tonów od naturalnego.
  • Nie myj włosów przed koloryzacją. Naturalna warstwa sebum, przyda się podczas koloryzacji do ochrony skóry głowy.
  • Chcesz długo cieszyć się nowym kolorem? Zadbaj o właściwą pielęgnację włosów. Po farbowaniu wymagają one szczególnej troski. Pomocne będą produkty przeznaczone właśnie do tego rodzaju włosów. Odżywią włosy i nadadzą im połysk, a kolor na długo utrzyma intensywność i świeżość.
Odkryj: Koloryzacja