Koloryzacja | Modny kolor włosów brąz

Modny odcień – chłodny brąz

Brązowe odcienie mogą być aksamitne, delikatne czy głębokie, jednak to „chłodne brązy” w tym sezonie wyznaczają trendy. Dominują odcienie od jasnych popielatych brązów po chłodne ciemne. 

Kolor brązowy wywołuje wiele skojarzeń. Jest mocno związany z kawiarniami – espresso, mocha, kawa z mlekiem. Może także nawiązywać do drewna, ziemi, jesiennych liści czy czekolady lub karmelków. Brąz ma wiele przyjemnych skojarzeń i fascynuje swoją różnorodnością.

Ulubiony odcień Armina Morbacha to cappuccino. „ Ten odcień zawiera w sobie odcienie popielatego blondu, choć ma w sobie głębię”, tłumaczy ekspert Schwarzkopfa.

Różne odcienie brązu współgrają ze sobą w sposób subtelny i delikatny, a rozpoznać je można tylko przy bliższym spojrzeniu. To także jedna z cech charakterystycznych tego koloru, który może być jednocześnie zwykły i wyjątkowy.

Brązom szczególnie sprzyja połysk. Odpowiednia pielęgnacja włosów brązowych zapewnia im właściwe odżywienie i siłę.

Fryzury dla brązowych włosów

Do włosów brązowych szczególnie dobrze pasują proste i naturalne fryzury, jak nisko upinane koki czy swobodnie układane fale. Nasze modelki prezentują takie właśnie uczesania. Gładkie, wyprostowane włosy zwracają uwagę na kolor. Z kolei fale wprowadzają ruch nie tylko w strukturę włosów, ale także w ich kolor, który mocniej odbija promienie słoneczne. W efekcie brązowy kolor włosów nabiera wielu odcieni.

Na filmie ekspert Schwarzkopf Armin Morbach pokazuje, jak stylizować loki na brązowych włosach.

Film: Jak układać naturalnie wyglądające loki