modelka-z-niebieskimi-pasemkami
Koloryzacja | Pasemka

Niebieskie pasma są trendy

Piękne niebieskie odcienie to jedne z najbardziej lubianych i dających ogromne możliwości kolorów. Pasma w tych barwach wkraczają teraz na modową arenę salonów fryzjerskich. Turkusy, kobalt i błękit przeplatają się z odcieniami blond, brązu i siwymi włosami. Podobno, poza urodą, te kolory wpływają pozytywnie także na nasz nastrój.

Zgodnie z sondażem przeprowadzonym przez stronę “TopTen”, najbardziej lubianym kolorem jest niebieski – kolor nieba i oceanów. Te barwy uspokajają umysł, oznaczają wolność, harmonię, pewność i zaufanie. Nawet jeśli chłodne i szare odcienie niebieskiego mogą być kojarzone z zimnem i dystansem. Miłej i radosnej atmosferze sprzyjają natomiast te zbliżone do koloru wody. Jak widać  niebieskim można powiedzieć wiele, w tym także to, że jest modny.

Niebieska strona piękna

Lubisz niebieskie lub lekko-niebieskawe cienie do oczu, tusze i eyelinery? Jeśli tak, to od wpadającego w błękitne tony makijażu dzieli Cię już tylko jeden krok do włączenia tego koloru w Twoją fryzurę. Większość kobiet raczej nie zmienia całkowicie koloru włosów na niebieski, farbując jedynie końce lub wybrane pasma. Taki ciekawy akcent kolorystyczny staje się na dobre trendem modowym (jak widać na załączonych zdjęciach).


Wskazówka:
Aby sprawdzić, czy niebieskie pasma to dobry pomysł dla Ciebie, możesz pomalować je niebieskim tuszem do rzęs.

Niebieskie pasma w połączeniu z zielenią i szarościami

Blaue Strähnen
© Getty Images

Niebieskie pasma na głowie modelki podczas Fashion Week w Tokio (po lewej). Carola Bernard prezentuje modę prosto z mediolańskiej ulicy i zielonkawo-niebieskie pasma (po prawej).

Na luzie (po lewej): Niebieskie pasma tworzą widoczny kontrast z jasnymi odcieniami włosów (np. popielatym blondem). Chłodne odcienie niebieskiego i turkusowe pasma, w połączeniu z delikatnymi falami i upiętymi z boku włosami, nawiązują do stylistyki lat 80.. Królewski błękit dominujący w makijażu doskonale uzupełnia look.

Przełamując konwenanse (po prawej): Młode kobiety zmieniają kolor włosów na popielaty, wplatając turkusowe akcenty. Ta stylizacja może wyglądać na wywrotową i bardzo niezależną - taka jest zresztą sama stylistka, Carla Bernard.

Niebieskie pasma i makijaż

  • Jeżeli chcesz podkreślić niebieskie pasma, wystarczy że użyjesz jedynie czarnego tuszu i przezroczystego błyszczyka. W ten sposób makijaż nie będzie konkurować z twoją fryzurą.

  • Biała kreska nad okiem (główne zdjęcie, po prawej) wprowadza element mistycyzmu.

  • Ciepłe odcienie makijażu dobrze komponują się z niebieskimi pasmami. Możesz użyć różanej szminki lub pomarańczowej kreski (niebieski i pomarańczowy to kolory komplementarne).

  • Czarny albo błękitny, lekko przydymiony makijaż to ciekawa i efektowna propozycja pasująca do niebieskich pasm.

Linki:

Zdjęcia Caroli Bernard >> instagram.com/carolabernard

Moda ulicy: Carola Bernard >> citizencouture.com