kobieta-z-ciepłym-odcieniem-włosów
Koloryzacja | Rude włosy

Ciepłe kolory włosów

Żółty, czerwony i brązowy – te typowo jesienne kolory inspirują do wplatania we włosy ciepłych odcieni. Złocisty blond, kasztanowy brąz, miedziana czerwień to chętnie wybierane zimową porą odcienie. Pokazujemy fryzury, które w pełni wydobywają piękno i głębię ciepłych odcieni włosów. Inspirujemy także do eksperymentowania z dwoma odcieniami włosów.

Niektóre kolory kojarzymy z jesienią ponieważ są częścią tej wyjątkowej pory roku, podczas której zieleń liści ustępuje miejsca żółci, czerwieni, a wreszcie brązom. Moda, makijaż i kolory włosów biorą swe nazwy z jesiennej kolorystyki głębokich brązów i lśniącej czerwieni jarzębiny. Paleta naturalnych odcieni jesieni obejmuje żółty, orzechowy brąz, czerwony brąz, miedziany brąz czy bordo. Choć natura jest najlepszym kolorystą to nadal możemy jej w niektórych kwestiach pomóc.

Ciepłe kolory włosów w dwóch odcieniach

Moda i fryzury w różnych odcieniach mogą współistnieć i doskonale się uzupełniać. Chłodne odcienie brązów są popularne jesienią i zimą. Jednak ciepłe odcienie jesiennej aury inspirują do zmiany koloru włosów. Ludzie odczuwają zmianę pór roku i odpowiadają na nią zmianą koloru stroju czy włosów.

Zgodnie z naturą liście tracą stopniowo swoją zieleń, która ustępuje miejsca żółci, czerwieniom i brązom. Takie przejścia kolorów stały się inspiracją koloryzacji w dwóch odcieniach.

Ciepłe odcienie włosów i jasna karnacja

Kolorystyka jesieni emanuje ciepłem. Kobiety o jasnej karnacji mogą zapożyczyć nieco tej głębi. W okresie jesieni i zimy, kiedy słońce staje się mniej intensywne, a dni krótsze jesienne kolory dodają wyglądowi wyrazistości.

Najlepsze połączenie ciepła jesiennych kolorów i fryzur

Pełnię piękna ciepłych odcieni włosów można podziwiać przy prostych, minimalistycznych stylizacjach, w których to właśnie kolor jest elementem dominującym i wyróżniającym w stylizacji. Do układania włosów możesz zastosować niewielką ilość wosku. Dobrze sprawdzą się także luźne warkocze czy improwizowane fragmenty splotów. Kolor włosów i fryzura będą zarówno naturalne jak pełne werwy.

Fotogaleria: Ciepłe odcienie włosów