kobieta-z-fioletowym-bobem
Koloryzacja | Trendy w koloryzacji

Nietypowe kolory włosów dla odważnych

Dlaczego nie zmienić koloru włosów na śliwkowy, granatowy, pomidorowy czy jakikolwiek inny kolor tęczy? Jeżeli chcesz pozostać anonimowa, nie licz, że niebieski czy fiolet pozwolą Ci ukryć się w tłumie. Zdradzamy kilka sekretów koloryzacji i stylizacji.

Trendsetterki, jak Katy Perry, Jessie J., czy Taylor Momsen wiedzą to od dawna: nuda jest posłańcem śmierci. Koloryzacja włosów w odcieniach fioletu, zieleni czy niebieskiego jest z pewnością świetnym antidotum na nudę. Oczywiście żadne rytuały nie wyjaśniają, dlaczego dokonywane są takie wybory. Żeby się na to odważyć, trzeba mieć sporo pewności siebie.

Niespotykane odcienie dostępne w sprzedaży

Poza tradycyjnymi blondami, brązowymi i czerniami, w sprzedaży oferowane są także inne odcienie produktów do koloryzacji. Eksperymentowanie z niestandardowymi odcieniami może sprawić wiele zabawy i stworzyć całkiem nowy styl. Takie wykorzystanie kolorów daje ogromne możliwości indywidualnej ekspresji. Matka Natura nie włączyła tak intensywnych odcieni do proponowanej przez siebie palety. Noszenie fioletowych, karminowych czy zielonych włosów może więc przyciągać uwagę. Jeżeli koloryzując włosy podążasz za najnowszymi trendami, rozpocznij bieg ku niepodległości. Fioletowe, różowe i pomarańczowe włosy na pewno zostaną zauważone.

Na szczęście znalezienie takich niecodziennych odcieni jest całkiem łatwe. Przedstawiamy kilka wskazówek, które ułatwią wprowadzenie w życie marzeń o wyrazistym kolorze włosów.

Jak wybrać odcień?

Zmiana koloru włosów nie jest trudna. Mimo to znalezienie odcienia, który będzie pasował do Twojej karnacji i stylu, może zająć Ci nieco czasu. Jako alternatywę możesz wypróbować metodę modelki Bonnie Strange, która regularnie zmienia odcień włosów. Półtrwała koloryzacja może okazać się wygodnym rozwiązaniem, jeśli nie masz całkowitej pewności co do odcienia. Koloryzacja włosów z użyciem jasnego odcienia wymaga nieco wprawy. Efektem trwałej koloryzacji mogą być jaśniejsze i bardziej intensywne odcienie.

Wskazówki stylizacyjne

  • Jasne odcienie włosów są łatwiejsze w koloryzacji niż ciemniejsze. Jeżeli chcesz zmienić średni blond lub ciemny odcień na jaśniejszy, musisz zacząć od rozjaśnienia włosów. W innym przypadku nie uzyskasz pożądanego rezultatu.

  • Płucz włosy po koloryzacji tak długo, aż spływająca woda będzie całkiem czysta.

  • Trwała koloryzacja zatrzymuje barwniki wewnątrz włosa, przez co efekt koloryzacji utrzymuje się długo.

  • W przypadku długich włosów najlepiej jest zastosować dwa opakowania produktu (włosy sięgające za ramiona).

Wskazówki stylizacyjne

Niezwykłe odcienie włosów wyglądają najlepiej w połączeniu z prostymi stylizacjami. Kolor prezentuje się najlepiej na włosach swobodnie układających się. Stylizacja Demi Lovato jest doskonałym potwierdzeniem powyższego stwierdzenia. Lekkie plażowe fale podkreślają głębię mahoniowych pasm. Proste stylizacje i gładkie uczesania kierują całą uwagę na blask odcienia włosów. Taylor Momsen łączy ekstrawagancję koloru z silnie podkreślonymi oczami.

Fotogaleria: niecodzienne kolory włosów