Koloryzacja | Trendy w koloryzacji

Zmień kolor włosów: bądź modna, bądź ruda!

W przypadku koloru włosów, czerwony obejmuje niezwykle szerokie spektrum odcieni: od ciepłych czerwono-brązowych po dość nienaturalne, fioletowe. Pierwszym krokiem do koloryzacji włosów na czerwony odcień jest rozjaśnianie. W przypadku nowszych technologii często nie jest to jednak konieczne.

Rot färben
© Claude Guillaumin

Rude mogą tak pięknie wyglądać…

Bez wątpienia w świecie mody szczególnie liczą się odcienie płonącej miedzi, które ledwie mogą uchodzić za naturalne. Rude modelki nigdy nie były tak popularne!

 

Możesz zapłonąć czerwienią, jeśli masz włosy do ramion. Upięcia z rudych włosów i subtelne pasemka na delikatnie falujących, rudych włosach są szczególnie modne. Oczywiście nie ma trendu bez antytrendu. Niebieskie tony w rudych włosach i radykalnie krótkie fryzury z podgoloną szyją, jak również czerwone pasemka znajdą swoich fanów.

Jak zostać modną rudowłosą pięknością

 • Wskazówka nr 1:

  Zmiana koloru włosów na rudy jest łatwa pod warunkiem, że nie chcesz uzyskać koloru jaśniejszego od wyjściowego koloru włosów. Zastosuj produkt do koloryzacji zmywalnej, jeśli chcesz poeksperymentować z nowym kolorem. W ten sposób nie musisz obawiać się odrostów, które mogą zniszczyć wrażenie, jakie zrobiłaś nowym kolorem włosów.

 • Wskazówka nr 2:

  Tradycyjnie, przejście od koloru brązowego do koloru jasnej miedzi wymaga kroku pośredniego - rozjaśnienia. Po usunięciu z włosów ciemnych pigmentów, dodawane są czerwone. To w miarę logiczne. Nowy, trwale koloryzujący produkt o poziomie trwałości 3, nieco rozjaśni włosy, zamieniając w ten sposób ciemny brąz w jasne rude włosy.

 • Wskazówka nr 3:

  Zmiana koloru włosów rozjaśnianych stanowi zwykle problem, ale nie dotyczy to rudych odcieni. Włosy wchłaniają czerwone pigmenty na ogół bez niespodzianek.

 • Wskazówka nr 4:

  Najlepsza droga od włosów siwych do rudych, prowadzi przez salon fryzjerski. Czerwone pigmenty inaczej „przyczepiają¨ się do siwych włosów, niż do włosów z naturalnym pigmentem. Zasięgnij rady eksperta, zanim zamienisz siwe włosy na czerwień. Oceni kondycję włosów i wybrany kolor. Upewnij się, czy nie grozi ci róż na głowie albo wygląd przybysza ze świata goblinów i krasnoludków.

 • Wskazówka nr 5:

  Wybór czerwieni na włosach nie zadziała raczej jako element terapii odmładzającej. Styliści fryzur określają czerwony kolor włosów jako narzędzie promocji twarzy. Niezależnie co pokazuje, oczy ludzi zostaną na nią skierowane. Odnosi się to także do zmarszczek. Kobiety, które chcą wyglądać młodo, powinny unikać rudości jak ognia. Dotyczy to zwłaszcza sztucznie wyglądających odcieni czerwieni, jak czerwony z niebieskim tonem.

 • Wskazówka nr 6:

  Kolory włosów pomiędzy blondem a rudym, postrzegane są jako szczególnie miękkie i naturalne. Te kolory są po prostu idealne dla kobiet o jasnej karnacji i zielonych lub niebieskich oczach. Rdzawe kolory wyglądają szczególnie harmonijnie u brązowookich brunetek.

 • Wskazówka nr 7:

  Farbując włosy na czerwony odcień w domu, należy uważać, aby nie znalazł się on również na ubraniu, dywanie czy terakocie. Te czerwone plamy stają się potem problemem. Stosując taki odcień w domu, nałóż lepiej ciemny T-shirt lub owiń ręcznik wokół ramion. Wybierz taki strój, którego nie będziesz żałować w przypadku zaplamienia.

 • Wskazówka nr 8:

  Nie spiesz się, jeśli nie jesteś pewna wybranego odcienia. Żmudne rozjaśnianie jest nieuniknione i nie możesz sobie pozwolić, aby eksperyment się nie udał. Skonsultuj się z przyjaciółką przed dokonaniem wyboru koloru.