melanie-martinez-z-dwukolorowymi-włosami
Koloryzacja | Włosy dwukolorowe

Dwukolorowe włosy, czyli nowe trendy w koloryzacji

Charakterystyczne przejście między dwoma kolorami nie musi przebiegać wertykalnie. Można je przecież łączyć w… pionie! Tak właśnie proponuje Melanie Martinez: blond po lewej, czerń po prawej.

Dwa kolory na włosach są modne od dłuższego czasu. Jednolity kolor włosów to aktualnie relikt przeszłości – teraz jeden to za mało. Dotychczas modne było rozjaśnianie odcienia ku końcom, co dawało efekt przyjemnego, delikatnego wyglądu. Piosenkarka Melanie Martinez na nowo zdefiniowała ten trend, nadając mu świeży, całkowicie nowy wymiar i dzieląc włosy pionowo na ciemne i jasne.

Dwa kolory na włosach – klasyczny look nr 1

Two Tone Blond-Schwarz
© Getty Images

Modelka Lily Aldrige wybrała delikatną dwutonową koloryzację, w której ciemne włosy stopniowo przechodzą ku końcom w jasne. W ten sposób uzyskuje naturalny i bardzo delikatny efekt dwukolorowej fryzury. W tej propozycji delikatna, ale wciąż widoczna linia dzieląca dwa odcienie staje się praktycznie niewidoczna.

Po lewej: Lily Adridge w delikatnej wersji koloryzacji w dwóch odcieniach.

Dwa kolory na włosach – klasyczny look nr 2

Two Tone Blond-Schwarz
© Getty Images

Aktorka Drew Barrymore nosi dwa kolory na włosach, ale w bardziej ostrej wersji. Dwa odcienie wyraźnie się różnią, a przejście od ciemnych włosów przy nasadzie do jasnych na końcach jest znacznie bardziej wyraźne.

Po lewej: Drew Barrymore w klasycznej wersji dwutonowej koloryzacji

Dwa kolory na włosach – w stylu Melanie Martinez

Two Tone Blond-Schwarz
© Getty Images

Melanie Martinez w nowej wersji dwutonowej koloryzacji.

Piosenkarka Melanie Martinez zrewolucjonizowała typowe podejście do dwukolorowych włosów. Podział między odcieniami przebiega pionowo -włosy w odcieniu blond znajdują się po lewej stronie, ciemne po prawej. Wybierając ten styl, decydujesz się jednocześnie na bycie w centrum uwagi. Ten odważny look może być też jeszcze bardziej prowokujący. Odpowiedni dobór dodatków i stylizacji mogą dowolnie podkręcić styl, dając zabawny, ironiczny efekt – dokładnie tak jak zrobiła to Melanie Martinez.

Dwukolorowe włosy

Uzyskanie efektu dwóch odcieni jest znacznie łatwiejsze do osiągnięcia, gdy linia oddzielająca kolory biegnie w linii pionowej. Wystarczy przedzielić włosy po środku głowy grzebieniem, upiąć włosy po jednej stronie tak, by nie utrudniały koloryzacji, a następnie nałożyć na pasma mieszankę koloryzacyjną w wybranym odcieniu. Możesz też po jednej stronie głowy zachować naturalny kolor włosów, a zmienić kolor po drugiej. Dobrym sposobem na sprawdzenie efektu koloryzacji przed zmiana go na trwałe, będzie użycie farby zmywalnej.