śmiejąca-się-kobieta-z-pełnymi-objętości-włosami
Pielęgnacja | Cienkie włosy

Skuteczne sposoby na to, jak zwiększyć objętość włosów

Prawie każda z nas chciałaby mieć więcej włosów. Wiele kobiet sięgnie po niemal wszystkie dostępne środki, aby dodać włosom objętości. Nawet przy niewielkiej wiedzy w tym zakresie, osoby o delikatnych włosach bez objętości, mogą nadać fryzurze wymarzony, dynamiczny kształt.

Aufbaukurs Volumen fürs Haar
© Schwarzkopf Professional

Jednym ze sposobów na cienkie włosy jest korzystanie z dostosowanych do rodzaju włosów i wymagań produktów pielęgnacyjnych.

Kobiety o delikatnych włosach stają przed podwójnym problemem: ich włosy są cienkie i mają słabą strukturę, przez co mają tendencję do szybszego wysychania (szczególnie na końcach), łatwo się niszczą, są bardziej podatne na działanie czynników zewnętrznych, szybciej wyglądają nieświeżo i są oklapnięte. Dodatkowo, niewłaściwe produkty do pielęgnacji jeszcze bardziej obciążają już słabe i klapnięte włosy. Z tego powodu tak ważne jest stosowanie specjalnie opracowanych produktów, mających za zadanie nadać większą objętość włosom. Poniżej znajdziesz szereg profesjonalnych porad i sposobów na cienkie włosy, jak uzyskać optymalny efekt, gdy włosy są delikatne i cienkie.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że wiele kobiet zbyt szybko określa swoje włosy jako cienkie. Bardzo często fryzjerzy przyznają, że klientki opisują włosy proste jako cienkie. Jeśli zawiodły dotychczasowe strategie i pielęgnacja cienkich włosów, może czas na ponowne określenie ich rodzaju. Profesjonalna analiza włosów może wyjaśnić ten problem.

Większa objętość włosów: siedem profesjonalnych sposobów na cienkie włosy

  • Stosuj wszystkie produkty zgodnie z jedną prostą zasadą: mniej znaczy więcej!
  • Ponieważ szampon działa na wszystkie partie włosów, zawsze stosuj szampon dodający objętości.
  • Zwykle trudno rozplątać włosy po myciu bez zastosowania odpowiedniej odżywki. Istnieje jednak ryzyko, że produkt odbierze włosom objętość u nasady. Unikniesz tego, jeżeli nałożysz odżywkę wyłącznie na końce włosów, tam gdzie jest to konieczne.
  • Włosy delikatne szybko się przetłuszczają, a fryzury szybko tracą objętość. Zasadne jest wówczas codzienne mycie i układanie włosów. Jeśli masz dobry suchy szampon, możesz czasem zrezygnować z mycia włosów. Proszek wchłania wilgoć oraz tłuszcz u nasady i dodaje objętości cienkim włosom.
  • Fryzjerzy dysponujący wiedzą na temat pielęgnacji cienkich włosów mogą wykorzystać jeszcze jeden sposób, aby dodać uroku włosom delikatnym: pasemka! Rozjaśnianie włosów sprawia, że ich powierzchnia staje się bardziej szorstka, co powoduje, że fryzura nabiera większej objętości. Same pasemka również dają optyczne wrażenie większej objętości.
  • Innym sposobem na to jak dodać objętości cienkim włosom, jest robienie przedziałka w innym miejscu przy każdym czesaniu. Przesunięcie go nawet o 1 cm powoduje inne ułożenie włosów u nasady i zapewnia większą sprężystość.
  • Odżywki zawierające silikony to magiczne eliksiry, które zapewnią włosom większy połysk. Mogą być również używane w przypadku pielęgnacji cienkich włosów, ale pod warunkiem, że są stosowane sporadycznie oraz zgodnie z zaleceniami - czyli na same końce. Produkty te zapewniają olśniewający blask, bez obciążania włosów.