modelka-z-długimi-brązowymi-włosami
Pielęgnacja | Mycie włosów

Kofeina w kosmetykach do pielęgnacji – zastrzyk energii dla włosów

Kofeina pobudza ciało, umysł, a nawet włosy. Szampony z dodatkiem kofeiny aktywują czynniki wzrostu włosów i stymulują ich cebulki. Dowiedz się, jak stosować produkt z dodatkiem kofeiny.

 

Kofeina zawarta w kawie jest świetnym i sprawdzonym sposobem na poranne pobudzenie. Pozwala nam wyostrzyć uwagę, utrzymać w stanie pobudzenia i zachować aktywność zawsze wtedy, gdy brakuje energii. Wspiera także proces wzrostu włosa, stymulując cebulki. Produkty pielęgnacyjne do włosów z dodatkiem kofeiny wzmacniają włosy i sprawiają, że stają się łatwiejsze do ułożenia.

 

 

Kosmetyki z dodatkiem kofeiny pobudzają cebulki włosów

Wielu mężczyzn musi zmierzyć się z wczesną utratą włosów wskutek działania hormonu DHT (dihydrotestosteron) na mieszki włosowe. W konsekwencji, mieszki maleją, a nawet zanikają całkowicie (łysina). Ten proces nazywany jest miniaturyzacją mieszków włosowych i nie pozostaje bez wpływu na fazę wzrostu włosa. Kofeina aktywuje cebulki i wzmacnia strukturę włosa. Podobnie działa także na skórę głowy kobiet, pobudzając ich włosy do wzrostu.

Jak stosować produkty pielęgnacyjne z dodatkiem kofeiny

Szampon z dodatkiem kofeiny pozostaw na głowie przez co najmniej 2 minuty. Kofeina potrzebuje chwili, by wniknąć do cebulek włosów i zacząć działać.

Rekomendujemy regularne stosowanie produktów z dodatkiem kofeiny, gdyż kofeina usuwana jest w ciągu 24 godzin.