Pielęgnacja | Mycie włosów

Zdrowsze włosy i luksusowa pielęgnacja

Masz już dosyć rutynowej pielęgnacji? Znowu tylko szampon albo odżywka? Możesz to zmienić korzystając z nowych skutecznych produktów do pielęgnacji włosów. Nagrodą za przełamanie schematu mogą być lśniące włosy i zdrowa skóra głowy.

Należysz do grona nielicznych szczęśliwych kobiet, które nigdy nie doświadczają kłopotów z włosami? Jeżeli tak, rzadko kiedy możesz zawdzięczać to jedynie genom. Za sekretem pięknych włosów najczęściej stoi bowiem odpowiednia pielęgnacja. Każdy z nas działa według podobnego schematu. Gdy znajdziemy odpowiedni dla nas produkt, stale go stosujemy. Gdy wpadniemy w rutynę, nie zastanawiamy się nad zmianami i zapominamy, żeby zrobić coś inaczej, jeszcze lepiej! Oczywiście stosowanie sprawdzonych produktów ma swoje zalety poprzez oszczędność czasu, ale być może właśnie dzisiaj znajdziesz chwilę na zmianę.

Luksusowa pielęgnacja włosów: szampon

Już każde dziecko wie, że włosy od czasu do czasu muszą być myte szamponem. Użycie odżywki sprawi, że włosy staną się bardziej miękkie i łatwiejsze w układaniu. Choć nie są to żadne sekrety, istnieją liczne sposoby na wzmocnienie i upiększenie włosów w trakcie ich mycia.

Dodatek olejków do szamponu może zdecydowanie odmienić rutynową czynność mycia włosów, dając wspaniałe efekty, widoczne zarówno na włosach jak i na skórze głowy. Niewielką ilość szamponu wystarczy zmieszać z kilkoma kroplami olejku. Następnie mieszankę nakłada się na włosy i skórę głowy. Olejek możesz dobrać do konkretnych potrzeb Twoich włosów. Wszystkie nadadzą włosom piękny połysk. Włosy będą nie tylko lśnić, ale otrzymają także dodatkową ochronę.

Wskazówka: Do spłukiwania szamponu użyj chłodnej wody, co pobudzi krążenie krwi.

Luksusowa pielęgnacja włosów: suszenie

Warto także pomyśleć o zmianie dotychczasowych sposobów suszenia włosów, gdyż łagodne metody mogą zdecydowanie poprawić kondycję i wygląd Twoich włosów. Jeżeli chcesz uniknąć zniszczenia włosów, nigdy nie pocieraj ich ręcznikiem. Uciskaj go po prostu do włosów. Nawet jeżeli się spieszysz, pamiętaj, że mokre włosy są wyjątkowo wrażliwe.

Możesz także chwilę zastanowić się nad techniką suszenia włosów suszarką. Pamiętaj, aby przed suszeniem nałożyć na włosy środek termoochronny. Pozwoli to zapobiec przegrzaniu włosów.

Wskazówka: Zmniejsz temperaturę powietrza w suszarce, jak tylko poczujesz zbyt duże ciepło na skórze.

Luksusowa pielegnacja włosów: stylizacja

Układając włosy przez lata łatwo popaść w stylizacyjną rutynę. Możesz zdziwić się jak wiele różnych metod stylizacji masz do dyspozycji! Życzymy miłej zabawy!

Co powiesz o zmianie fryzury? Zamiast szybkiego zebrania włosów w kucyk, możesz spróbować stworzyć pełną objętości fryzurę. Puder dodający objętości uczyni Twoje włosy bardziej sprężystymi, co jest konieczne przy nowoczesnych stylizacjach. Możesz stosować go zamiast lakieru do włosów, pianki czy innych produktów stylizacyjnych. Po prostu rozetrzyj puder na dłoniach i delikatnie nałóż na włosy. Puder sprawi, ze włosy staną się łatwiejsze w układaniu, a fryzura zyska sprężystość i objętość.

Wskazówka: Jeżeli chcesz użyć prostownicy czy lokówki, dopilnuj by włosy przed jej użyciem były całkiem suche. Zastosowanie ich na mokre włosy grozi ich zniszczeniem.