blondynka-w-kapeluszu
Pielęgnacja | Ochrona włosów

Blond – bezpieczny pocałunek słońca

Jasna strona lata: włosy lśniące w słońcu. Aby cieszyć się ich blaskiem przez kolejne miesiące, warto chronić kolor przed blaknięciem. Dla wszystkich blondynek mamy doskonałe wsparcie na letnie plażowanie.

Powszechnie znany jest fakt, że osoby o jasnej karnacji są bardziej narażone na oparzenia słoneczne niż te, posiadające ciemną karnację. Mniej znanym jest fakt, że jaśniejsze włosy, w porównaniu do ciemnych odcieni, również w większym stopniu narażone są na uszkodzenia. Dlaczego? Bo ciemne pigmenty lepiej chronią przed działaniem promieni słonecznych. Ale ochrony wymaga nie tylko sama struktura włosów blond. Potrzebuje jej także kolor. Pigmenty zawarte we włosach mogą zostać uszkodzone w skutek intensywnej ekspozycji na działanie słońca. W efekcie włosy blakną.

Nie ma jednak powodów do zmartwień. Dzięki naszym wskazówkom włosy blond bez szwanku przetrwają lato i utrzymają swój blask także w miesiącach jesienno-zimowych.

Ochrona przeciwsłoneczna dla włosów blond: rozgrzewka

Przygotuj swoje włosy: O odpowiednim zabezpieczeniu włosów warto pomyśleć na miesiąc przed planowanymi wakacjami. Pomogą w tym regularnie stosowane odżywki. Na zdrowych włosach, kolor przetrwa działanie słońca, soli czy chloru.

Ochrona przeciwsłoneczna dla włosów blond: spacer w słońcu

Czas zacząć prawdziwą ochronę: Bogate w składniki odżywcze olejki i spraye zawierające filtry przeciwsłoneczne oraz witaminy to najważniejsze pomoce, chroniące włosy blond w okresie lata. Większość z tych produktów można stosować na wilgotnych i suchych włosach, a wiele z nich ma także działanie wodoodporne.

Dla skóry i włosów: Przed działaniem promieni słonecznych warto zabezpieczyć nie tylko skórę ale i włosy. Jeżeli pod ręką nie masz żadnego specjalnego środka chroniącego przed promieniami UVA i UVB, możesz po prostu rozetrzeć w dłoniach trochę sprayu czy kremu do ciała z filtrem i nałożyć na włosy. Pamiętaj jednak o tłustej konsystencji kremu: aplikuj go z dala od skóry głowy i w małych ilościach.

Pielęgnacja na plaży: Intensywną pielęgnację i ochronę na plaży, nad jeziorem czy basenem zapewni maska do włosów. Skuteczność działania wymaga jednak czasu. Nałóż produkt na włosy, a następnie zwiąż je w węzeł. Dzięki temu składniki pielęgnacyjne będą mogły skutecznie wniknąć we włosy.

Na głowie: Nosząc chustkę lub czapkę na głowie, zapewniasz włosom ochronę, a sobie modny wygląd!

Ochrona przeciwsłoneczna dla włosów blond: po kąpieli słonecznej

Wzmocnienie koloru: Szampony do włosów blond nie tylko usuwają z ich powierzchni pozostałości chloru czy soli, ale także odświeżają kolor, chroniąc go przed blaknięciem. Odpowiednio dobrana odżywka nawilża włosy i dostarcza im składniki pielęgnacyjne. Dzięki temu zachowają swój blask także po słonecznych wakacjach.