kobieta-z-fryzurą-bob-z-czarnych-włosów-i-z-grzywką
Pielęgnacja | Ochrona włosów

Cała prawda o silikonach

Niektóre produkty do pielęgnacji włosów zawierają w swoim składzie silikony. Sprawdź na czym polega ich działanie i dowiedz się przy jakim rodzaju włosów można je stosować.

Silikony często uważane są za prawdziwy skarb wśród składników kosmetyków do pielęgnacji włosów. Poniżej przeczytaj, dlaczego dodawane są do szamponów i odżywek.

Jakim rodzajom włosów pomagają silikony?

Kosmetyki do pielęgnacji włosów z dodatkiem silikonów poprawiają wygląd włosów matowych, łamliwych, zniszczonych oraz o rozdwajających się końcówkach. Odżywki, intensywne odżywki i szampony typu 2w1 często wzbogacane są o silikony, ponieważ ich działanie poprawia stan i strukturę zniszczonych włosów. Silikony są także wykorzystywane w wielu produktach do stylizacji.

Włosy w transparentnej, silikonowej otoczce, odzyskują blask i naturalne piękno. Delikatny film tej substancji poprawia teksturę i wygląd fryzury. To właśnie za sprawą silikonów, osłonka  szczelniej pokrywa powierzchnię włosów, jednocześnie przywracając im gładkość. Dzięki temu pasma lepiej odbijają światło, a tym samym mocniej lśnią. Silikony, to także komfort łatwego rozczesywania mokrych, splątanych włosów.

Silikony wykorzystywane są na wiele sposobów. Mają też różnorodną strukturę. Niektóre z nich rozpuszczają się w wodzie. Mogą mieć formę płynną, lotną lub występować w formie kremu. Wyjątkowość silikonów polega zatem także na tym, że w zależności od potrzeb, można zaprogramować ich właściwości oraz nadać najdogodniejszą formę w celu nadania włosom pięknego wyglądu.