Modelka w czapce z blond włosami
Pielęgnacja | Ochrona włosów

Jesienna i zimowa pielęgnacja włosów

Zima oznacza często elektryzowanie się włosów, suchą skórę głowy i problemy stylizacyjne wynikające z nakrywania głowy. W tym czasie włosy wymagają szczególnie troskliwej pielęgnacji. Skorzystaj z naszych wskazówek, by uchronić swoje włosy przed matowieniem.

Możesz zastanawiać się dlaczego włosy przy niższych temperaturach są suche czy wyjątkowo niesforne. Zimą włosy mają skłonność do utraty jedwabistego połysku i niechętnie poddają się zabiegom stylizacyjnym.

Przyczyną są częste różnice temperatury między chłodnym powietrzem na zewnątrz, a suchym, ogrzewanym powietrzem w pomieszczeniach. Dodatkowo noszenie nakryć głowy powoduje tracie materiału o włosy, co prowadzi do efektów statycznych. W efekcie włosy mogą stać się matowe i trudne w układaniu. Zapobiec temu może odpowiednia pielęgnacja.

Odpowiednia pielęgnacja włosów jesienią i zimą

Podgrzewane powietrze ma wpływ na kondycję włosów. Może niszczyć osłonkę, co prowadzi do łamliwości i matowienia włosów.

Rozwiązanie: Odżywki bogate w olejki zapobiegają zniszczeniu  włosów i wygładzają osłonkę.

Wystarczy dodać kilka kropel olejku do włosów do szamponu lub nałożyć na końce, gdy są jeszcze wilgotne. Nada to włosom miękkość i połysk.

 

Puszące się włosy są wyjątkowo uciążliwe. Ta niedogodność jest często konsekwencją noszenia nakryć głowy i różnicy temperatur na zewnątrz i w środku pomieszczeń.

 

Rozwiązanie: Wśród produktów do stylizacji, znajdziesz takie, które pomagają zapobiec puszeniu się włosów. Są to między innymi: pianki, woski i olejki do włosów.

 

Brak nawilżenia skutkuje także suchością skóry głowy, która produkuje mniej serum. Może to prowadzić do powstania łupieżu.

 

Rozwiązanie: szampon przeciwłupieżowy.

 

Lubimy chodzić zimą w nakryciach głowy, bo daje nam ono ciepło, choć nie zawsze sprzyja naszej fryzurze. Czapki uciskają włosy, które zaczynają płasko przylegać do głowy.

Rozwiązanie: Użyj lakieru dodającego objętości lub soli morskiej w sprayu przed wysuszeniem włosów. Susząc je zwieś głowę w dół. Lakier miej przy sobie w ciągu dnia. Skorzystaj z niego, odświeżając fryzurę po zdjęciu kapelusza.