Kobieta na plaży w okularach i rozpuszczonych włosach
Pielęgnacja | Ochrona włosów

Kuracja włosów po kąpieli słonecznej

Lato w pełni, ale co zrobić z przesuszonymi od słońca włosami? Słońce, piasek i słona woda mogą okazać się zgubne dla Twoich włosów. Ale odpowiednia pielęgnacja po kąpieli słonecznej, uchroni je przed przesuszeniem, rozdwajaniem końcówek czy płowieniem koloru. W Twojej kosmetyczce nie może zabraknąć kosmetyków do pielęgnacji włosów.

Letnia ochrona: By ochronić się przed szkodliwymi promieniami słonecznymi mamy w pobliżu zawsze okulary przeciwsłoneczne, krem ochronny, kapelusz a nawet parasol. Często zapominamy, że to nie tylko skóra, ale i włosy narażone są na szkodliwe promienie słoneczne.

Czekamy na nie cały rok: słońce, morska bryza i basen. Ale te przyjemności mają też swój negatywny wpływ. Pozbawiają włosy odpowiedniego nawilżenia, niszczą powierzchnię oraz pigment. Aby zapobiec negatywnym skutkom letnich szaleństw na słońcu i w wodzie, warto zadbać o włosy, zapewniając im odpowiednią pielęgnację po kąpieli. Dowiedz się, które kosmetyki przydadzą się do pielęgnacji Twoich włosów. 

Letnia ochrona włosów: szampon

Czyste i wypielęgnowane: Po kąpieli w basenie czy morzu, dokładnie spłucz włosy, najlepiej zimną wodą. W ten sposób usuniesz pozostałości soli, piasku i chloru, które mogą uszkodzić powierzchnię włosów. Ciepła kąpiel, to dobry pomysł na wieczór, a łagodny szampon, to dobry wybór na lato. Oczyszcza włosy i ułatwia ich rozczesywanie. Jeżeli farbujesz włosy, warto zabrać szampon przeznaczony do włosów farbowanych. Zadba o połysk i zachowanie odcienia na dłużej.

Letnia ochrona włosów: maski

Pełen zestaw: Dba o włosy po kąpieli słonecznej. Intensywnie pielęgnujące maski zapewniają włosom odbudowę. Produkty nawilżające zapewnią odpowiednią ilość płynów spragnionym włosom. Liczą się także dodatkowe składniki – witaminy, odżywcze olejki, które zapewnią włosom piękny wygląd.

Letnia ochrona włosów: spray nawilżający i olejek do włosów

Klasa premium: Spray nawilżający ukoi włosy, a intensywna moc olejków nada włosom połysk po same końce. Innowacyjne formuły produktów zapewniają włosom pielęgnację bez ich nadmiernego obciążania. Produktu nie trzeba spłukiwać. Pozostając go na włosach przez dłuższy czas, skutecznie wpłynie na ich regenerację.

Jasne jak słońce: Pielęgnacja zapewnia włosom zdrowy wygląd także latem.