uśmiechająca-się-kobieta-o-brązowych-włosach
Pielęgnacja | Ochrona włosów

Pielęgnacja włosów: sposoby na każdy problem

Ekstremalne warunki pogodowe nie sprzyjają naszym włosom. Ani upalne lato ani sroga zima, mróz czy zamieć nie pomagają w utrzymaniu włosów w dobrej kondycji. Na szczęście z pomocą przychodzą odżywcze pielęgnacyjne eliksiry, które pomogą nam chronić kosmyki o każdej porze roku.

Przed nastaniem zimy dobrze jest odpowiednio przygotować nasze włosy na jej nadejście. To czas, kiedy muszą one stawić czoła podgrzewanemu powietrzu, czapkom i innym nakryciom głowy. Bez odpowiedniej pielęgnacji staną się suche, pozbawione życia i nastroszone. Włosy możesz wzmocnić na wiele sposobów. Do dyspozycji masz odżywki, olejki i eliksiry, które pomogą odpowiednio pielęgnować włosy i wzmocnić te już zniszczone.

Odpowiednio dobrana pielęgnacja

Żeby uzyskać najlepsze rezultaty pielęgnacyjne, stosuj odżywki zgodnie z zaleceniami. Raz w tygodniu zastosuj intensywną odżywkę. Oczywiście, jeżeli masz mocno zniszczone włosy, pielęgnacja powinna być bardziej intensywna.

Jeżeli chcesz równomiernie rozprowadzić odżywkę na wilgotnych włosach, użyj grzebienia o szerokich zębach. W ten sposób każdy włos otrzyma odpowiednią dawkę pielęgnacji. Włosy na końcach są najstarsze, zawierają także mniej serum, przez co są bardziej podatne na uszkodzenia. Dlatego najlepiej najpierw nałożyć odżywkę właśnie w te miejsca.

Po nałożeniu odżywki na włosy, zawiń je w ciepły ręcznik. Na opakowaniu znajdziesz informację, po jakim czasie należy ją spłukać. Pod wpływem ciepła aktywne składniki łatwiej pielęgnują włosy. Pamiętaj o dokładnym spłukaniu włosów. Jeżeli woda w kranie jest bardzo twarda, możesz do ostatecznego płukania użyć wody mineralnej. W ten sposób nadasz włosom wspaniały połysk.

Wskazówki pielęgnacyjne

Jeżeli chcesz zapewnić włosom intensywną pielęgnację, nakładaj odżywkę pasmo po paśmie od końców po nasadę włosów. Ta metoda aplikacji jest bardziej czasochłonna, ale pozwala wypielęgnować każdy włos.

Odżywka będzie wyjątkowo skuteczna, jeżeli nałożysz ją na włosy rano, a potem zbierzesz je w kok. Pozwoli to odżywce utrzymać się na włosach przez cały dzień. Wieczorem spłucz ją dokładnie.

Praktyczne odżywki pielęgnacyjne są dostępne w formie sprayu i można je zostawić na włosach przez cały dzień bez spłukiwania. Takie odżywki zawierają stosunkowo mało oleju, przez co nie obciążają włosów. Nadają się świetnie do włosów delikatnych.

Jeżeli potrzebujesz szybkiej pielęgnacji, rozetrzyj w dłoniach niewielką ilość odżywki i wmasuj ją w końce włosów. Nie musisz jej spłukiwać.

Pielęgnacja włosów na co dzień

Odżywki mogą zdziałać cuda. Zapewniają włosom odpowiednie nawilżenie, ułatwiają rozczesywanie, zmiękczają włosy i zapobiegają puszeniu. Każdy problem z włosami można rozwiązać z pomocą odpowiedniej pielęgnacji.

  • Problem: suche włosy. Rozwiązanie: Intensywne odżywki przywracają włosom odpowiedni poziom nawilżenia.
  • Problem: puszenie. Rozwiązanie: Odżywka bez spłukiwania, zapobiegająca puszeniu sie włosów.
  • Problem: rozdwojone końcówki. Rozwiązanie: Nałóż odżywkę zgodnie z zaleconym na opakowaniu czasem stosowania. Pamiętaj o precyzyjnej aplikacji.
  • Problem: swędzenie skóry głowy. Rozwiązanie: Odżywki zapewnią skórze głowy odpowiednie nawilżenie. Zapobiega to jej przesuszeniu oraz powstawaniu łupieżu, który częściej powstaje na przesuszonej skórze.
  • Problem: łamliwość włosów. Rozwiązanie: Intensywnie pielęgnująca włosy odżywka, pozwalająca wzmocnić ich strukturę.
  • Problem: matowe włosy. Rozwiązanie: Specjalne składniki wygładzają powierzchnię włosów nadając im jedwabisty połysk.

Proste triki zmienią zniszczone włosy w pełną objętości wspaniałą fryzurę. Na filmie Armin Morbach pokazuje, jak to zrobić.

Film