kobieta-z-lśniącymi-włosami
Pielęgnacja | Piękne włosy

Olśniewający połysk włosów: najlepsze porady dla lśniących i pięknych włosów

Wspaniałe włosy o wyjątkowym połysku nie są już wyłącznym przywilejem modelek z reklam szamponów. Tutaj dowiesz się jak dodać włosom połysku i co pozbawia je pięknego blasku.

Glanzpflege Haare
© Getty Images

Właściwa pielęgnacja włosów przywróci oszałamiający połysk matowym włosom.

Większość kobiet marzy o jedwabiście gładkich i lśniących włosach. Jednakże często pozostaje to w sferze marzeń, a codzienność to niekończąca się batalia z niesfornymi włosami. Bardzo często włosy są matowe, trudne do modelowania i skręcone w strąki. Nic w tym dziwnego, jeżeli weźmiemy pod uwagę na co narażone są nasze włosy - mycie w gorącej wodzie, suszenie i stylizację. Przywrócenie włosom połysku naprawdę wymaga dużej wiedzy!

Niewiele kobiet zdaje sobie sprawę, że duża ilość odżywek obciąża włos i zmniejsza ich objętość. Nadmiar odżywek sprawia, że włosy smętnie wiszą i brzydko wyglądają. Stosowanie niewielkiej ilości zarówno odżywki, jaki i produktów do stylizacji, jest znacznie skuteczniejsze. Aby włosy nabrały połysku, ilość odżywki równa wielkości orzecha laskowego lub włoskiego w zupełności wystarczy. Włosy należy myć w ciepłej, ale niezbyt gorącej wodzie, ponieważ gorąca woda sprawi, że włosy będą matowe. Włosy łatwo uszkodzić, gdy są jeszcze mokre po myciu. Nie trzyj ich ręcznikiem, bo staną się szorstkie.Najlepiej delikatnie osuszyć włosy przyciskając ręcznik do głowy.

Zbyt intensywne rozczesywanie mokrych włosów to następny zły nawyk, którego należy się pozbyć. Gwałtowne szczotkowanie może doprowadzić nawet do łamania się włosów. Delikatne przeczesanie włosów grzebieniem o szerokich zębach będzie znacznie lepszym rozwiązaniem. Suszenie suszarką i równoczesne przeczesywanie włosów dużą okrągłą szczotką może je wygładzić i dodać połysku. Najlepszym rozwiązaniem jest suszenie włosów i równoczesne przeczesywanie ich szczotką z naturalnego włosia, która jest łagodniejsza dla włosów.
Właściwa dieta także może zapewnić włosom blask. Ziarna, mięso, brzoskwinie, szpinak, marchewki i papryka zawierają dużo witaminy C, E i A, które wzmacniają i chronią włosy.

Specjalne odżywki, które mają nadać włosom blask mogą zrekompensować codzienny stres, na jaki narażone są włosy. Produkty do pielęgnacji włosów powinny być dopasowane nie tylko do ich rodzaju, stanu i koloru, muszą także współgrać ze sobą i wzajemnie wzmacniać swoje działanie.
Taki wybór zapewnia najlepszą pielęgnację dla zdrowych włosów. A włosy muszą być zdrowe, aby błyszczeć.

Coraz częściej szampony, odżywki bez spłukiwania i produkty do stylizacji mogą pomóc kobietom spełnić marzenie o zdrowych włosach.