modelka-z-brązowymi-rozwianymi-włosami
Pielęgnacja | Piękne włosy

Proste sposoby na mocne włosy

Zdrowo wyglądające, mocne włosy nie są odległym marzeniem. Dzielimy się sprawdzonymi i przetestowanymi sposobami na wzmacnianie włosów. Proste wskazówki i porady pozwolą nadać włosom wymarzoną siłę.

Wygląd włosów często odzwierciedla to, jak się czujemy. Ale i odwrotne stwierdzenie okazuje się prawdziwe. Zaniedbana fryzura niekoniecznie przysparza nas o falę optymizmu. Na szczęście istnieją proste sprawdzone sposoby na wzmocnienie włosów. Nieco pielęgnacji i kilka prostych trików sprawi, że włosy nabiorą połysku i staną się mocne.

Wzmacnianie włosów - pielęgnacja i stylizacja

Włosy wzmocnią się, jeżeli dobierzesz kosmetyki do Twojego rodzaju włosów i będziesz stosować łagodne zabiegi stylizacyjne. W miarę jak struktura Twoich włosów będzie się poprawiać, Twoje włosy staną się bardziej sprężyste i zwiększą optycznie swoją objętość.

 

Mycie włosów: Wybierz szampon wzmacniający włosy i odbudowujący zniszczone fragmenty ich struktury. Zapobiegnie to łamaniu włosów i pozwoli uzyskać ich zdrowy wygląd.

 

Więcej nie zawsze znaczy lepiej: Zarówno szampon jak i pozostałe produkty pielęgnacyjne stosuj w odpowiednich ilościach. Zbyt duża ilość kosmetyków obciąży włosy i zniweczy wszelkie wysiłki stylizacyjne.

 

Suszenie: Suszenie włosów zacznij od średniej temperatury. Nie susz ich do końca. Niewielką ilość pianki do stylizacji nałóż na włosy, gdy są jeszcze mokre i dopiero wtedy wysusz je do końca suszarką. Włosy nabiorą objętości i staną się bardziej sprężyste, jeżeli podczas suszenia używać będziesz szczotki szkieletowej, którą podnosić będziesz kolejne pasma.

 

Czego unikać: Nigdy nie pocieraj włosów ręcznikiem. W ten sposób możesz uszkodzić zewnętrzną powierzchnię włosów.

 

Stylizacja: Dla nadania włosom objętości i sprężystości używaj produktów zwiększających objętość. Lekkie spraye z efektem push-up, podobnie jak puder dodający objętości, doskonale się w tym wypadku sprawdzą. Suchy szampon jest szybkim i łatwym sposobem na stylizację, usunięcie resztek sebum z powierzchni włosów i skóry głowy. Zapewnia także fryzurze odpowiednią objętość. 

 

Lakier do włosów: Używając lakieru do włosów, aplikuj go na kolejne pasma włosów od spodu. Po zakończeniu stylizacji, utrwal fryzurę, aplikując niewielką ilość lakieru na zewnętrzną warstwę włosów.

 

Wzmacnianie włosów - stylizacja

Odpowiednie cięcie znacznie zmienia wygląd włosów, zwiększając optycznie ich objętość i sprawiając, że wyglądają na mocniejsze. Cieniowane i delikatne cięcia z grzywką również dodają fryzurze objętości.

Końce włosów podcinaj regularnie. Unikniesz w ten sposób rozdwajania końcówek i łamania włosów. W efekcie włosy będą wyglądać zdrowiej i silniej.