Modelka z napuszonymi włosami i w okularach
Pielęgnacja | Puszące się włosy

Jak stylizować niesforne puszące się włosy

Niesforne włosy? Żaden problem! Jeżeli nie masz czasu na stylizację puszących się włosów lub po prostu nie masz na to ochoty – podkreśl ich naturalne piękno! Pokażemy jak to zrobić!

Sposobów na uczesanie włosów jest wiele. Możesz po prostu zebrać włosy w kok, zachowując nad nimi pełną kontrolę, albo dać im nieco wolności, korygując dłońmi ich naturalny kształt. Oto kilka z naszych stylizacyjnych pomysłów na puszące się włosy - te fryzury na pewno Cię nie rozczarują!

1. Puszące się włosy: gładkie na górze, kręcone na długości

Stylizacja niesfornych włosów
© Getty Images

Gładkie włosy przy głowie, kręcone poniżej.

Problemem loków nie tyle jest długość włosów, co ich objętość, przez co niejednokrotnie zachodzą na twarz. Rozwiązaniem kompromisowym jest zostawienie większej części włosów w ich naturalnym skręcie i wyprostowanie jedynie części przy twarzy i na szczycie głowy. Doskonałym wsparciem w tym zabiegu będzie prostownica (pamiętaj o wcześniejszej aplikacji produktu termoochronnego). Poza tym kontrast prostych i kręconych, puszących się włosów tworzy niezwykle interesujące zestawienie.

 

Wskazówka: Stosując olejek do włosów, nadasz im miękkość i gładkość.

2. Puszące się włosy: Quiff i loki

Stylizacja niesfornych włosów
© Getty Images

Spotkanie loków z uniesioną grzywką

Wykorzystaj objętość, którą dają włosy kręcone. Unieś włosy z przodu i ułóż w quiff. Wystarczy wydzielić szerokie pasmo grzywki, uformować quiff i upiąć. Włosy po bokach głowy zaczesz do tyłu grzebieniem, wykorzystując do pomocy wosk. Pozostałe partie włosów zachowują swoją nieokiełznaną naturę. Jeśli chcesz wiedzieć, jaka fryzura dla puszących się włosów jest wręcz stworzona - oto odpowiedź!

 

Wskazówka: Dodatkowym, przyciągającym uwagę akcentem będzie kolorowy grzebień lub spinka do włosów.

3. Puszące się włosy: Ujarzmione z przodu, pełne objętości z tyłu

Stylizacja niesfornych włosów
© Getty Images

Spinki i wosk – nie potrzebujesz niczego więcej!

Zrób przedziałek i upnij grzywkę spinkami. Ta stylizacja jest tak prosta, a naturalne loki wyglądają po prostu zjawiskowo i pięknie. Jeżeli chcesz, możesz użyć większej ilości wosku do włosów, aby wygładzić kosmyki wokół twarzy.

 

Wskazówka: Do stylizacji użyj pasty matującej, która będzie świetnym kosmetykiem dla często suchych kręconych włosów.