Pielęgnacja | Rozdwajanie końcówek

Jak zapobiegać rozdwajaniu końcówek

Koniec z rozdwojonymi końcówkami! Wyjaśniamy dlaczego włosy się rozdwajają i co robić, by do tego nie doszło. Wiemy jak uniknąć tego problemu.

Na rozdwajanie końcówek szczególnie narażone są długie włosy. Trzeba jednak wiedzieć, że to nie tylko problem estetyczny, ale także objaw przemęczenia i zniszczenia włosów.

Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele. Najczęściej powodują go niewłaściwie dobrane produkty pielęgnacyjne, mechaniczne uszkodzenia wynikające z tarcia (włosy mają kontakt z tkaninami), nieostrożnego czesania czy poddawania wysokim temperaturom (przy użyciu suszarek czy lokówek). W takich przypadkach trudno uniknąć rozdwojenia końców, szczególnie gdy włosy są rzadko podcinane.

Po pierwsze: Zapobiegać

Gdy włosy już się rozdwoją, nie jest łatwo rozwiązać ten problem. Na szczęście w prosty sposób można mu zapobiegać. Regularne odżywianie z użyciem takich preparatów, jak serum czy fluid, dopasowanych do rodzaju Twoich włosów pozwoli uniknąć rozdwojonych końcówek.

Duże znaczenie ma  odpowiedni dobór narzędzi do stylizacji. Używaj najwyższej jakości grzebieni i szczotek z naturalnych materiałów jak włosie czy szlifowane rogi zwierzęce.

Narzędzia do stylizacji termicznej (suszarki, lokówki, prostownice) powinny mieć regulowaną wysokość temperatur, przy czym zalecamy używanie najniższych ustawień.

Włosy i ich końcówki są szczególnie wrażliwe, gdy są mokre. Dlatego w trakcie suszenia i wycierania należy traktować je wyjątkowo starannie.

Łatwo jest zapobiec rozdwojeniu końcówek. Trudniej naprawić je, gdy już powstaną. Specjalny fluid może je czasowo skleić, co pozwoli przesunąć w czasie cięcie, ale jeżeli jednak większość włosów jest rozdwojona, ciężko będzie uniknąć wizyty u fryzjera. Regularne podcinanie włosów pozwoli zapobiec ich rozdwajaniu na końcach.

Po drugie: stosować odżywki, serum i olejki

Rozdwojeniu końcówek można zapobiec stosując szampony, odżywki i olejki przeznaczone do zwalczania tego problemu. Nawilżanie oraz odpowiednia pielęgnacja mogą doskonale chronić włosy przed zniszczeniem. Głęboko działające składniki spajają wtedy końce, co eliminuje dalsze rozdwajanie.