dry-shampoo-for-and-against-the-lightning-styling
Pielęgnacja | Szampon do włosów

Pielęgnacja na szybko: zalety i wady suchego szamponu

Świeżość w sprayu! Suchy szampon do włosów jest postrzegany jako cudowne pielęgnacyjno-stylizacyjne remedium. Dlaczego produkt ten cieszy się niesłabnącą popularnością? Niekiedy życie w pośpiechu to przykra codzienność, która potrafi utrudnić tak proste czynności jak mycie włosów. Jednak nawet mając czas zabieg pielęgnacyjny może być niemożliwy do wykonania, np. podczas podróży, na kempingu. Wówczas zbawienna moc suchego szamponu może okazać się bardzo pomocna. Poniżej przedstawiamy jak krok po kroku aplikować suchy szampon.

Budzik nie zadzwonił, zwalniając Cię tym samym z obowiązku stworzenia nienagannej fryzury? Nie pozwól by zrujnowało Ci to dzień. Wciąż możesz dobrze się prezentować wyłączając z pielęgnacyjnego rytuału wodę i tradycyjny szampon (byle nie na długo!). W sytuacjach jak opisana pomoże suchy szampon, a konkretnie jego główny składnik: skrobia lub talk, które mają właściwości absorbujące nadmiar sebum.

 

Styliści, trendsetterki i blogerki urodowe już dawno odkryli korzyści płynące ze stosowania suchego szamponu. Służy on nie tylko jako awaryjne przywracanie świeżości niekoniecznie najlepiej prezentującym się włosom, ale także jako stały element stylizacyjny. Bez względu na motyw sięgania po suchy szampon, jedno jest pewnie – dostarczy Ci on natychmiastowego odświeżenia. Pomimo tego spektakularnego działania, wciąż pojawiają się głosy krytyki. Suchy szampon obwiniany jest za zniszczone i wypadające włosy. Ile w tym prawdy? Przekonaj się czytając dalej, ale najpierw zapoznaj się z jego zaletami.

Zalety suchego szamponu

new-shine-for-dry-hair-940x730

Zastosowanie suchego szamponu na umyte włosy nada im objętości i uniesie u nasady. Dzięki temu osiągniesz efekt artystycznego nieładu lub dopracowanej fryzury pełnej objętości.

Świeżość w minutę! Kto nie marzył o odświeżonych włosach w tak krótkim czasie? Niewątpliwie najważniejszą zaletą suchego szamponu jest łatwość i szybkość jego aplikacji. Nowe formuły wzbogacone w wyciągi z bawełny i aloesu delikatnie lecz skutecznie oczyszczą włosy z sebum i pozostałych zanieczyszczeń, dodatkowo nawilżając skalp. Nowe produkty na rynku wychodzą naprzeciw różnym potrzebom włosów, dostępne są także linie pielęgnacyjne przeznaczone dla konkretnych ich kolorów. Te drugie dzięki zawartości odpowiednich pigmentów pomagają na dłużej zatrzymać blask nowego koloru. Wszystkie jednak mają za zadanie przemienić włosy z przetłuszczonych, oklapłych w sypkie, błyszczące i przede wszystkim świeże. Nie należy zapominać o stylizacyjnych właściwościach suchego szamponu. Zastosowany na umyte włosy nada im objętość, unosząc u nasady. Dzięki niemu artystyczny nieład na głowie będzie w zasięgu Twojej ręki, a loki, plecione fryzury czy wyszukane upięcia zachowają swój kształt na dłużej.

Wady stosowania suchego szamponu

Stosowanie suchego szamponu zdaje się być idealnym remedium, przywracającym świeżość pozbawionym życia włosom. Co zatem przemawia przeciw temu doskonałemu kosmetykowi, obowiązkowemu wyposażeniu damskiej torebki? Odpowiedź jest prosta - zbyt częste stosowanie! Nie należy stosować go z dużą częstotliwością, a tym bardziej jako zamiennik tradycyjnego szamponu. Może to skutkować podrażnieniem skóry głowy i w rezultacie pojawieniem się łupieżu. Inną wadą, wynikającą z nieumiejętnego stosowania produktu jest widoczny biały nalot, co szczególnie rzuca się w oczy u szatynek i brunetek. 

Od czego zacząć? 6 zasad stosowania suchego szamponu

Zastanawiasz się zapewne jak stosować suchy szampon, aby uniknąć przesadnie matowego efektu siwych włosów? Wbrew pozorom sztuka prawidłowego nakładania suchego szamponu nie jest skomplikowana i sprowadza się do przestrzegania kilku kluczowych zasad, które znajdziesz wypunktowane poniżej.

 

Instrukcja użycia suchego szamponu:

  1. Rozpocznij od starannego i delikatnego czesania włosów, aby ułatwić późniejsze nałożenie kosmetyku.
  2. Energicznie wstrząśnij pojemnikiem, aby wszystkie aktywne składniki dokładnie się wymieszały. Spryskaj te partie skóry głowy i włosów przy skórze, które chcesz odświeżyć. Nakładając suchy szampon trzymaj pojemnik w odległości 20 cm. od głowy. Wskazówka: Jeśli posiadasz grzywkę, zaaplikuj suchy szampon od spodu, aby uniknąć nieprzyjemnego przyklejania się włosów do czoła. 
  3. Pozostaw suchy szampon na skórze głowy i włosach przez dwie do trzech minut. Przez ten okres aktywne składniki wchłoną sebum i zanieczyszczenia.
  4. Następnie delikatnie wmasuj go palcami.
  5. Ponownie wyszczotkuj włosy w celu pozbycia się pozostałości suchego szamponu. Wskazówka: Najlepiej w przypadku usuwania pozostałości produktów pielęgnacyjnych sprawdzi się szczotka z naturalnego włosia. Wyczesywanie suchego szamponu możesz wspomóc suszarką do włosów. Uważaj natomiast na grzebienie i szczotki do włosów wykonane z tworzyw sztucznych o ostrych zębach. Mogą one powodować rozdwajanie końców. 
  6. Stylizacja z użyciem suchego szamponu: Nanieś suchy szampon na świeżo umyte włosy. Po wysuszeniu ich suszarką, spryskaj linię włosów. Zabieg ten uniesie włosy u nasady i spowolni proces gromadzenia się sebum.

A kiedy suchy szampon nie zastąpi tradycyjnego?

Poręczny i stosunkowo szybki w użyciu suchy szampon nigdy całkowicie nie zastąpi tradycyjnego rytuału pielęgnacyjnego z użyciem wody. Produkty pielęgnacyjne takie jak szampon, odżywka czy wszelkiego rodzaju maski do włosów oprócz oczyszczenia, zapewniają najwyższą pielęgnację i ochronę, dodając włosom blasku, sprężystości i lekkości. Żaden z dostępnych suchych szamponów do włosów nie ma tak szerokiego spektrum działania. Niemniej jednak sprawdza się on doskonale pomiędzy tradycyjnym myciem włosów, kiedy szybkie przywrócenie włosom świeżego wyglądu jest naszym priorytetem.

Odkryj: