modelka-ze-spinkami-we-włosach
Pielęgnacja | Układanie włosów

Moc spinki

Czy podczas dzisiejszej stylizacji Twoje włosy zdecydowanie odmówiły współpracy? Czy wymykające się spod kontroli kosmyki mają swój kreatywny plan B? A może nie możesz ułożyć koka? Na ratunek przychodzą spinki! Z nimi każda stylizacja będzie udana.

Miejsce spinki jest zazwyczaj w cieniu – ukryta pod warstwami włosów, utrzymuje je, pozostając niewidoczna. Zwykła wsuwka używana jest jako pomoc we wszelkiego rodzaju upięciach i kokach. Spinki powinny znaleźć się w każdym fryzjerskim niezbędniku. Wsuwki niosą pomoc w wyrafinowanych stylizacjach i rozwiązują wszelkie problemy związane z ułożeniem włosów.

Jak wykorzystać spinki w stylizacji włosów

Frisuren mit Haarklammern
© Getty Images

Spinki mogą okazać się przydatne w układaniu fal w stylu lat 20-tych. Po umyciu, nałóż na włosy piankę stylizacyjną. Rozczesz włosy, jednocześnie je prostując. Teraz unieś włosy nieco w górę w kierunku nasady. Kolejne fale układaj w odległości ok. 5 cm. Każdą falę upnij spinką w miejscu jej załamania i zaczekaj aż włosy wyschną.

Po lewej: Amy Adams wystylizowała włosy, układając na nich fale. Po jednej stronie głowy upięła dwie złote spinki, które zdobią fryzurę, jednocześnie ją podtrzymując.

Wsuwki są świetnymi i dyskretnymi pomocnikami w stylizacji. Jeżeli chcesz odsunąć grzywkę z czoła, tworząc gładką fryzurę, użyj małej spinki. Kolor wsuwki powinien być dopasowany do koloru włosów, chyba, że chcesz podkreślić stylizację. Zamiast zaczesywania włosów za ucho, możesz upiąć je spinką z boku, zaciągając kosmyk raczej nad uchem niż za nim, tak jak  zrobiła to Dana Del Rey. Emma Stone (zdjęcie po prawej) zaskakuje kreatywną stylizacją spinek ułożonych równolegle i skrzyżowanych.

Mówiąc krótko: jeżeli kolejnym razem Twoje włosy odmówią posłuszeństwa, sięgnij po spinki i dopnij swego. To rozwiązanie zawsze się sprawdza!