modelka-ze-spinkami-we-włosach
Pielęgnacja | Układanie włosów

Moc spinki do włosów

Czy podczas dzisiejszej stylizacji Twoje włosy zdecydowanie odmówiły współpracy? Czy wymykające się spod kontroli kosmyki mają swój kreatywny plan B? A może nie możesz ułożyć koka? Na ratunek przychodzą spinki i klamry do włosów! Z nimi każda stylizacja będzie udana.

Miejsce spinki jest zazwyczaj w cieniu – ukryta pod warstwami włosów, utrzymuje je, pozostając niewidoczna. Zwykła wsuwka używana jest jako pomoc we wszelkiego rodzaju upięciach i kokach. Spinki do włosów powinny znaleźć się w każdym fryzjerskim niezbędniku - niosą pomoc w wyrafinowanych stylizacjach i rozwiązują wszelkie problemy związane z ułożeniem włosów.

Jak wykorzystać spinki w stylizacji włosów

Frisuren mit Haarklammern
© Getty Images

Elegancka fryzura Amy Adams

Spinki mogą okazać się przydatne w układaniu fal w stylu lat 20-tych. Po umyciu, nałóż na włosy piankę stylizacyjną. Rozczesz włosy, jednocześnie je prostując. Teraz unieś włosy nieco w górę w kierunku nasady. Kolejne fale układaj w odległości ok. 5 cm. Każdą falę upnij spinką w miejscu jej załamania i zaczekaj aż włosy wyschną.

Po lewej: Amy Adams wystylizowała włosy, układając na nich fale. Po jednej stronie głowy upięła dwie złote spinki do włosów, które zdobią fryzurę, jednocześnie ją podtrzymując.

Wsuwka czy klamra do włosów?

450x600_emma_stone_bob_sideparting

Emma Stone - alternatywny sposób prezentacji spinek

Wsuwki do włosów są świetnymi i dyskretnymi pomocnikami w stylizacji. Jeżeli chcesz odsunąć grzywkę z czoła, tworząc gładką fryzurę, użyj małej spinki. Kolor wsuwki powinien być dopasowany do koloru włosów, chyba, że chcesz podkreślić stylizację. Zamiast zaczesywania włosów za ucho, możesz upiąć je spinką z boku, zaciągając kosmyk raczej nad uchem niż za nim. Emma Stone (zdjęcie po prawej) zaskakuje kreatywną stylizacją spinek ułożonych równolegle i skrzyżowanych. Z kolei spinka do podnoszenia włosów pomoże ci przechytrzyć naturę i dodać objętości włosom - zwłaszcza przy nasadzie.

Jeśli natomiast chcesz, by to spinka była w centrum uwagi, użyj biżuteryjnej klamry do włosów, z pomocą której wyczarujesz szykownego koka. Fryzury ze spinką na widoku wcale nie muszą wyglądać niechlujnie. Elegancka fryzura z klamrą świetnie ożywi prostą stylizację i przyciągnie wzrok do twarzy.

Mówiąc krótko: kolejnym razem, kiedy Twoje włosy odmówią posłuszeństwa, sięgnij po metalowe spinki do włosów i dopnij swego. To rozwiązanie zawsze się sprawdza!