styling-tips-hair-professional
Pielęgnacja | Układanie włosów

Wskazówki dotyczące modelowania włosów od profesjonalnego stylisty

W swoich samouczkach wideo Armin Morbach, czyli ekspert od włosów Schwarzkopf, dzieli się profesjonalnymi wskazówkami dotyczącymi stylizacji. Zaczyna od pomocy w przygotowywaniu włosów do stylizacji i dobraniu właściwych narzędzi do układania włosów. Następnie pokazuje, jak profesjonalnie używać tych narzędzi, by z łatwością układać piękne fryzury – od loków po prostowanie włosów.

Armin Morbach pokazuje, że możesz łatwo prostować, falować lub zawijać włosy i tworzyć z nich idealne klasyczne lub modne fryzury. W swoich filmach pokazuje, jak jak tworzyć plażowe fale, jak używać żelu dla stworzenia udawanej fryzury undercut, jak upinać włosy oraz modelować fryzury typu rockabilly. Armin Morbach dzieli się z Tobą swoim niesamowitym arsenałem metod stylizacyjnych, abyś mogła ułożyć włosy zgodnie z głosem swego serca. Dowiedz się, jakich narzędzi i metod użyć do układania klasycznych lub modnych fryzur z błyszczącymi lub matowymi, dużymi lub gładkimi, prostymi lub falującymi włosami. Nic nie pozostawia się przypadkowi od przygotowania przed stylizacją, do pięknego wykończenia.

 

Poniżej zebraliśmy dla Was kilka cennych wskazówek Armina Morbacha dotyczących stylizacji i układania włosów krok po kroku:

Profesjonalne porady dotyczące mycia włosów i suszenia włosów

Styling-Tipps Haaprofi
© Fotolia

Zanim sięgniesz po suszarkę, zawsze używaj wcześniej środka chroniącego przed ciepłem!

Modelowanie fryzury o dużej objętości zaczyna się od szamponu

Przygotowania do układania obszernych fryzur zaczynają się od szamponu. Oto wskazówka Armina Morbacha: „W przypadku fryzur o dużych objętościach unikaj płukania, co nie sprawi, że Twoje włosy nabiorą wagi i opadną”.

Pytanie: Czy powinnaś układać swoje włosy za pomocą palców lub pędzla?

Odpowiedź: Użyj obu!

Ekspert od włosów Armin Morbach zaleca: Po wyschnięciu szamponu wysusz pozostałą wilgoć suszarką, a następnie rozplącz je przy pomocy palców, jeszcze zanim rozczeszesz je lub wyszczotkujesz”. Najlepiej jeśli Twoja szczotka będzie wytworzona z naturalnej szczeciny, jak np. włosie dzika, które dodają włosom dodatkowego blasku.

Ochrona przed ciepłem: spray kontra pianka

„Zanim użyjesz takich urządzeń, jak suszarka, prostownica lub lokówka, zawsze używaj środka termoochronnego. Spray chroniący przed ciepłem zapewnia dodatkową ochronę przed promieniami słonecznymi. Jeśli chcesz stworzyć efekt uniesienia, zastosuj piankę u nasady włosów” – wyjaśnia Armin Morbach.

Profesjonalne porady dotyczące prostowania włosów

Zawsze myj włosy przed prostowaniem!

Przed prostowaniem należy uczesać włosy (najlepiej za pomocą szczotki z naturalnymi włoskami) i usunąć resztki lakieru do włosów, pianki itp. „Szczotkowanie rozluźnia włosy i ułatwia ich prostowanie” – mówi doświadczony fryzjer.

Jak utrzymać wyprostowane włosy:

Wraz z upływem czasu włosy mają tendencję do powrotu do swojego naturalnego kształtu. Specjaliści od włosów znają jedną skuteczną metodę zapobiegania temu procesowi. Armin Morbach radzi, by prostując włosy wydzielać wąskie pasma. „Jeśli pasemka są zbyt szerokie lub zbyt grube, włosy natychmiast powrócą do swej falistej natury. Wystarczy używać grzebienia i prostować włosy po 2 cale naraz. Aby włosy były dłużej proste, przejeżdżam po nich po 2-3 razy prostownicą”.

Użyj grzebienia, by schłodzić przegrzane włosy

Pomimo wszelkiej ostrożności może zdarzyć się, że włosy będą zbyt gorące w trakcie procesu prostowania. Nasz ekspert od włosów i na to ma niezawodny sposób. „Użyj grzebienia, pozwól przegrzanym włosom opaść nad nim, a następnie kilkakrotnie rozczesz włosy”.

Wideo: Jak wyprostować naturalnie kręcone włosy za pomocą prostownicy?

Profesjonalne wskazówki dotyczące kręcenia włosów

Styling-Tipps Haaprofi
© Fotolia

Użyj lokówki o małej średnicy, aby stworzyć sprężyste końcówki włosów

Lokówki o dużej i małej średnicy:

To czy zechcesz użyć dużej, czy małej średnicy lokówki, zależy od efektu, jaki chcesz osiągnąć. Armin Morbach używa obu rodzajów lokówek. „Łatwiej jest stworzyć sprężystość na końcach włosów za pomocą stożkowej lokówki o małej średnicy, z kolei duża lokówka dobrze nadaje się do produkcji dużych, swobodnie opadających fal.”

Oczywiście używanie dużych ilości pianki bardzo pomaga!

Dokładnie rozprowadź dużą ilość pianki na włosach (od przodu do tyłu). Armin Morbach zwraca uwagę, że im dokładniej rozprowadzasz piankę we włosach, tym piękniejsze będą stworzone w ten sposób loki”.

Jak stworzyć jednolite loki?

Zakręć włosy na lokówce tylko w jednym kierunku (od przodu do tyłu) aby stworzyć uporządkowane loki.

Tworzenie swobodnie wyglądających loków:

Losowo zakręć włosy na lokówce we wszystkich kierunkach, aby uzyskać potargane włosy i nowoczesną, swobodną fryzurę. „Mimo to zawinąłem włosy do przodu i włosy po bokach z przodu do tyłu tak, aby włosy nie tłumiły twarzy” – mówi Armin Morbach i kontynuuje: „Zwinięte pasma na głowie powinny być nieco mniejsze i rozszerzać się w kierunku końcówek”.

Czy suszenie suszarką niszczy loki? Odpowiedź brzmi: nie!

Używanie suszarki z dyfuzorem i ostrożność w użyciu zapewnia, że loki przeżyją suszenie.

W razie czego do lokowania możesz wykorzystać rolkę ręczników papierowych.

Jeśli profesjonalne narzędzia do stylizacji nie są dostępne, każdy rodzaj zrolowanego papieru może zostać zamieniony w miękką lokówkę. Armin Morbach wyjaśnia, jak z nich korzystać: „Zwiń chusteczkę i użyj jej jako miękkiego wałka, weź małe pasmo włosów i zakręć je dookoła środkowej części miękkiego wałka, który w ten sposób stworzyłeś. Następnie obróć końcówki miękkiego wałka i zwiąż lub połącz końce.”

Wideo: Jak zmienić proste włosy w piękne loki

Profesjonalne porady dotyczące układania włosów

Styling-Tipps Haaprofi
© Fotolia

Use an eyelash brush to create the perfect wet hairstyle

Puder zwiększający objętości pomaga stworzyć upięcia

Armin Morbach chwali puder dodający objętości: „Puder sprawia, że włosy stają się łatwiejsze do opanowania, matowe i bardziej dynamiczne”.

Wyprostuj włosy przed stylizacją za pomocą żelu do włosów

Ekspert od włosów Armin Morbach zaleca prostowanie włosów za pomocą prostownicy lub suszarki przed nałożeniem żelu.

Użyj grzebienia do farbowania włosów lub pędzelka do rzęs, aby stworzyć mokre fryzury.

Armin Morbach, ekspert w dziedzinie włosów marki Schwarzkopf, stosuje dwa narzędzia do stylizacji żelowych fryzur, które nie zostały oryginalnie zaprojektowane w tym celu. „Za pomocą pędzelka do barwienia mogę nakładać żel u nasady włosów blisko skóry głowy. Pędzelek do rzęs pomaga w nałożeniu dodatkowej warstwy żelu".

Wideo: Jak ułożyć elegancką fryzurę na wybieg