Lea Seydoux z fryzurą bob
Stylizacja | Fryzura bob

Stopniowana fryzura bob na ratunek!

Bob to klasyka wśród fryzur. Kobiety często wybierają ten styl najprawdopodobniej dlatego, że jest prosty, ale nie kanciasty, krótki, ale bardzo zmienny. Według najnowszych trendów, do klasycznej fryzury bob, musisz dodać asymetrycznie stopniowane włosy. Tutaj dowiesz się, kto może nosić taką fryzurę i jak o nią dbać. Nie każda struktura włosa pozwala na cięcie w stylu bob. O tym także powiemy.

Short Bob on Jessica Rein

Bob wygląda dobrze zarówno z przedziałkiem pośrodku, jak i z boku głowy!

Oryginalny kształt modnego boba to włosy o długości do brody, o jasno określonej linii. Bob to fryzura ciesząca się na świecie ogromną popularnością, głownie ze względu na łatwość jej wykonania i utrzymania. Przez lata fryzura na boba rozwijała się, a długość włosów stała się bardziej zróżnicowana i teraz może sięgać od ucha do ramion. Oznacza to, że można optymalnie dostosować styl do proporcji twarzy. Dotyczy to w szczególności najnowszej interpretacji boba o włosach mocno ściętych po jednej stronie.
 
Jeśli masz raczej pociągłą twarz, wybierz fryzurę tak krótką, jak to możliwe. Pozwoli to skupić uwagę na twarzy. Stopniowanie doda lekkości i życia, fryzura nie będzie klapnięta. Fryzura bob o miękkich liniach jest najlepsza w przypadku delikatnie rzeźbionych rysów twarzy. Najlepiej pasującą fryzurą dla okrągłej twarzy będzie bob z dłuższym cięciem, o zredukowanej objętości po bokach.

Fryzura bob dobrze wygląda na głowie (prawie) każdej kobiety

450x600_bob_hairstyle_for_fine_hair

Bob to uniwersalna fryzura, która pasuje prawie każdemu!

Modny bob niewiele wymaga od struktury włosów. Może przemienić nawet delikatne włosy we wspaniałą fryzurę. Fale i loki również nadają się do nowych, lekko figlarnych fryzur bob. Włosy mocno kręcone i po trwałej znane są z tego, że nie poddają się żadnej kontroli. Dlatego mogą okazać się dość problematyczne nawet w tym przypadku, zwłaszcza jeśli chodzi o grzywkę. Faktycznie, te dwa wyjątki przemawiają przeciwko wyborowi tego typu fryzury. Kobiety, które mają mocną trwałą uzyskają przy tym cięciu raczej efekt piramidy. Małe więc szanse, że ucieszy je ta fryzura.

Najlepszy na świecie – bob!

Ogólnie, fryzura na boba jest łatwa w utrzymaniu. Przy odpowiednim cięciu, nie potrzebuje wiele zachodu przy stylizacji. Im krótsze i bardziej precyzyjne cięcie, tym częściej fryzura musi być podcinana przez fryzjera (krótszy bob co cztery tygodnie, a dłuższy – co sześć do ośmiu tygodni).