Kobieta z blond fryzurą asymetryczny bob
Stylizacja | Fryzura bob

Asymetryczny bob – fryzura jutra!

Znudzona fryzurą typu bob? To zwyczajnie niemożliwe. Ostatnia aktualizacja popularnej fryzury to potwierdza. Najnowsza odmiana klasycznej stylizacji to noszenie boba z modnym wcięciem z boku. To fajna i kobieca fryzura, a jednocześnie zbuntowana i ultranowoczesna! Przedstawiamy wam kilka wskazówek dotyczących asymetrycznego boba i sposobów stylizacji. Nie obawiaj się eksperymentować z klasyką!

© Getty Images

Pełen szyku asymetryczny bob

W miękkich falach lub z grzywką, na ostro i krótko, czy też może z włosami łagodnie spadającymi na ramiona – bob jest bardziej wszechstronny i elastyczny niż każda inna fryzura. To fakt. Nieprzypadkowo to jedna z najbardziej klasycznych stylizacji. Nie dziwi, że na boba jest wciąż tak wielki popyt. Jak widać, to uniwersalne cięcie jest wciąż reinterpretowane i rozwijane o kolejne pomysły i dodatki. Tak, jak to obecnie modne, bob naśladuje to co naprawdę wielkie (a właściwie to co długie). Asymetryczny bob zawsze szedł w stronę długich włosów i bob podąża za nim: teraz nawet włosy o średniej długości są również stylizowane na jedną stronę i noszone asymetrycznie. Trendsetterki, celebrytki i ikony stylu – wszystkie kochają boba, bo jest niezwykle twarzowy i pasuje do każdej kobiety!

 

A co to boczne wcięcie znaczy w rzeczywistości? Po prostu włosy są szczotkowane i stylizowane na bok. Aby utworzyć asymetrycznego boba, wystarczy uformować boczny przedziałek (dokładnie tak jak przy użyciu grzebienia, ale możesz też użyć wolnej dłoni). Następnie należy ułożyć krótsze brzegi do tyłu i zabezpieczyć je spinką (ukrytą w całości lub wygładzoną za uchem). Drugą połowę włosów lepiej pozostawić puszczoną luzem. Asymetria sprawia, że bob z cięciem na bok jest nie tylko ekstrawagancką fryzurą, ale jednocześnie wizualnie dodaje pełni i objętości (przynajmniej z jednej strony). Sprawdzi się jako fryzura wyszczuplająca okrągłą twarz.

 

Asymetryczny bob – fryzura dla każdej kobiety

Najlepsze niespodzianki zostawiliśmy na koniec. Asymetryczny bob, z grzywką czy bez, naprawdę pasuje każdej kobiecie! Ponieważ ta fryzura może być łatwo dopasowana do osobistych potrzeb, np. dzięki dodatkowym warstwom lub krótszym cięciom z tyłu głowy, ta stylizacja działa z włosami o dowolnej fakturze. Możesz również kombinować z różnymi wersjami boba, nosząc włosy prosto i opadające na jedną stronę lub też całkowicie pofalowane. Tak czy inaczej – Twój bob będzie wyglądał modnie i swobodnie. To wspaniała fryzura, która doskonale sprawdzi się w sytuacjach nieformalnych.

Stylizacja fryzury: asymetryczny bob z błyszczącą, falistą stroną

Chcesz poznać modnego boba od jego bardziej uduchowionej strony? Czy bob może mieć bogate wnętrze? Tak! Utwórz tę niezwykle kreatywną stylizację w zaledwie pięciu krokach.

Oto czego potrzebujesz: pianka do włosów, spray do termoochrony włosów, okrągła szczotka, suszarka do włosów, prostownica.

  1. Rozprowadź po wysuszonych ręcznikiem włosach tyle pianki, ile pomieściłby średniej wielkości orzeszek laskowy
  2. Delikatnie zastosuj ochronę  termiczną i wysusz włosy suszarką obracając je na okrągłej szczotce.
  3. Skręć włosy w faliste pasma za pomocą prostownicy. Jak to się robi? To dziecinnie proste. Wystarczy nałożyć prostownicę, obrócić ją o 180 stopni i powoli pociągnąć ją do końcówek włosów.
  4. Wytrząśnij loki do góry nogami, tworząc przedziałek i stylizuj jedną stronę aż po końcówki włosów.
  5. Na koniec zabezpiecz całość przy użyciu lakieru do włosów.

Wspaniała stylizacja gotowa! Od teraz możesz cieszyć się falistym, asymetrycznym bobem.