Kobieta z długim bobem
Stylizacja | Fryzura długi bob

Lob – fryzura modna i uwielbiana

Fryzura lob (z angielskiego long bob - długi bob), czyli włosy sięgające obojczyka to hit tego sezonu. Nie jesteśmy bardzo zaskoczeni, bo taka długość włosów schlebia ich właścicielkom i sprawia, że są bardzo plastyczne. Zapraszamy do poszukiwania inspiracji wśród gwiazdorskich stylizacji. 

Przedłużony bob zagościł w wielu stylizacjach na dłużej. Z tego względu do tej długości zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Łatwość tworzenia fryzur i pielęgnacji oraz różnorodność możliwości stylizacyjnych ułatwiają ten wybór. Zapraszamy do inspiracji fryzurami z naszej fotogalerii.

Różne oblicza boba

Fryzura bob choć jest klasyką wśród damskich cięć, ma wiele twarzy. Jego przedłużona wersja – lob- to fryzura opierająca się na odpowiedniej długości włosów (sięgają obojczyka). Różne warianty fryzury bob tworzone są przy wykorzystaniu dopasowanych technik cięcia. Końce włosów np. tnie się tak, by wszystkie tworzyły jedną linię albo ścina maszynką, dzięki czemu tworzą modne kontury.

Jak stylizować przedłużonego boba

Były czasy, gdy tzw. fryzury przejściowe między krótką wersją boba i długimi pasmami nie wzbudzały zbyt wielkiego zainteresowania w świecie mody. Od tego czasu wiele się jednak zmieniło. Dzisiaj ta stylizacja jest niezwykle modna, a do tego praktyczna i po prostu kreatywna - taka długość daje ogromne możliwości ułożenia włosów (gładkie, zmierzwione, eleganckie, glamour, szykowne, demoniczne czy sportowe). Przedłużonego boba można nosić zarówno w wersji z grzywką jak i z przedziałkiem, a także tworzyć róznorodne upięcia i półupięcia.

Fotogaleria: Przedłużony bob