Stylizacja | Fryzura Pixie Cut

Krótkie fryzury dla blondynek

Kto powiedział, że długie włosy są bardziej kobiece niż krótkie? Obecnie krótkie cięcie jest modniejsze i jednocześnie bardziej atrakcyjne niż kiedykolwiek. Kobiecy odcień blond nadaje charakteru fryzurze. Zachęcamy do poszukiwania inspiracji i  najtrafniejszej krótkiej fryzury.

Można zaryzykować tezę, że krótkie włosy stają się nowym wzorcem piękna. Coraz więcej kobiet decyduje się na radykalne cięcie i rozstanie z długimi włosami. Ta zmiana sprawia, że wydają się nie tylko bardziej pewne siebie, ale jednocześnie bardziej swobodne, niezależne i niezwykle atrakcyjne.

Ta fryzura szczególnie dobrze wygląda w połączeniu z jasnymi włosami. Dobry odcień blond wplata we włosy blask i energię.

Krótkie fryzury dla blondynek: cięcie dobrane do twarzy

Niemal każda kobieta może nosić krótkie włosy pod warunkiem, że cięcie zostanie dopasowane do kształtu twarzy.

 

Twarz owalna: Ten kształt twarzy ze względu na jego plastyczność, uważany jest za doskonały. Podkreśla to oczywiście krótkie cięcie. Najlepszym potwierdzeniem tego jest nowa fryzura Charlize Theron – zmierzwione pixie.

Twarz kwadratowa: Twarz kwadratowa dobrze wygląda w połączeniu z pasemkami czy grzywką, które łagodzą ostre rysy.

Twarz okrągła: Wszystkie fryzury, które optycznie wydłużają twarz nadają się idealnie do twarzy okrągłej. Dobrym pomysłem jest na przykład dużej objętości bob, który w górnej części wydłuża optycznie twarz.

Krótkie fryzury wymagają odpowiedniego makijażu. Kobiecy, starannie dopasowany make-up będzie idealnym dopełnieniem tej fryzury.

W naszej fotogalerii prezentujemy atrakcyjne propozycje krótkich fryzur dla blondynek. Nasz ekspert, Armin Morbach wyjaśnia jak nadać zniszczonym włosom lśniący wygląd.

Film: Jak nadać lśniący wygląd zniszczonym włosom

Fotogaleria: krótkie fryzury dla blondynek