Stylizacja | Fryzury damskie

Asymetria upięcia

Amanda Seyfried znalazła wspaniały sposób na prezentowanie swoich blond pukli. Po prostu skręciła pasmo po prawej stronie głowy, ułożyła je do tyłu, upinając na wysokości ucha. Pozostałe włosy układają się przed ramieniem w piękne długie fale i loki. Ten kobiecy styl uwodzi.

Jest wiele sposobów na asymetryczne upięcia, a wszystkie je łączy prostota stylizacji i możliwości samodzielnej kreacji. Częściowe upięcia mogą wkrótce stać się jedną z Twoich ulubionych fryzur, na których zawsze możesz polegać. Asymetria częściowych upięć odciąga uwagę od nieregularnych rysów twarzy i dlatego też jest tak bardzo lubiana przez wiele kobiet.

Asymetria na wiele sposobów

© Getty Images

Jessica Jarrell, Jessica Simpson i Sarah Gadon pokazują jak asymetrycznie upinać włosy

Układanie asymetrycznych upięć jest łatwe. Wystarczy unieść włosy po jednej stronie głowy i upiąć pasma. Nie ma żadnych ograniczeń dotyczących sposobu w jaki to zrobisz. Na zdjęciach pokazujemy przykładowe sposoby stylizacji. Amanda Seyfried upięła włosy klasycznie, Sarah Gandon pokazuje nonszalancką wersję tego uczesania,  Jessica Simpson olśniewa stylem dziewczyny z sąsiedztwa, a Jessica Jarrell znalazla swój wyważony sposób łączenia zabawy z dorosłością. Asymetryczne upięcia mogą jednocześnie eksponować wyjątkową elegancję i frywolność. Sprawdzają się zarówno w przypadku prostych, falujących i kręconych włosów. Możesz też ćwiczyć swoją kreatywność dodając do nich warkocze czy skręcając pasma.

Możesz wypróbować każdą z poniższych stylizacji, dopasowując styl uczesania do własnego nastroju i aktualnych potrzeb. Podkreślone loki i fale dodają upięciom elegancji (jak w przypadku Amandy Seyfried), a łagodne fale (Sarah Gordon) sugerują swobodny styl bycia. Duża objętość, połysk upiętych fal (Jessica Simpson) są idealnym pomysłem na imprezy. Jessica Jarrell połączyła profesjonalny wygląd swojego upięcia z warkoczem.

Puder dodający objętości oraz pianka do włosów zapewnią odpowiednią objętość fryzury i ułatwią jej układanie.