kobieta-w-rozpuszczonych-blond-włosach
Stylizacja | Fryzury damskie

Piękne fryzury dla kobiet w ciąży

Komfort i dobre samopoczucie stają się szczególnie ważne w ciąży. Zapewnić je może między innymi atrakcyjny wygląd. Warto więc zadbać o siebie jeszcze przed porodem, zanim zacznie się intensywny czas. Przedstawiamy kilka propozycji łatwych do uczesania fryzur.

Mamy 2 wiadomości: dobrą i jeszcze lepszą. Zacznijmy od tej wyjątkowo dobrej. Wzrost poziomu estrogenów powoduje, że w ciąży włosy zwiększają swoją objętość nawet o 10%, a dodatkowo przedłuża żywotność i fazę spoczynku włosa (telogeniczną). W efekcie włosy mają większą objętość i lśnią. Dobra wiadomość jest taka, że poziom hormonów, w tym wspomnianego estrogenu, powraca do normy po porodzie (szczyt ich wzrostu notowany jest w trzecim trymestrze ciąży). Ten fakt jest na pewno dobry dla osób próbujących zgubić nadprogramowe kilogramy, ale objętość włosów wróci do tej sprzed ciąży.

Większa objętość włosów to zatem bonus, który pozwala w jakimś stopniu zrekompensować zmiany, jakie zachodzą w organizmie przez całą ciążę. Warto to wykorzystać.

Przedstawiamy nowoczesne uczesania, które są łatwe w stylizacji i utrzymaniu, a przede wszystkim piękne!

Fryzury dla kobiet w ciąży: fale

Frisuren für Schwangere
© Getty Images

Drew Barrymore w pięknych falach.

Drew Berrymore zdaje się cieszyć wyjątkowym okresem ciąży. Piękne włosy aktorki i ciekawe uczesanie idealnie wpisują się w ten nastrój - delikatne fale przyciągają uwagę swoją urodą.

Wskazówki stylizacyjne:
Na filmie możecie sprawdzić wskazówki Armina Morbacha odnośnie układania fal.

Film: Jak układać fale

Fryzury dla kobiet w ciąży: nowoczesne upięcia

Frisuren für Schwangere
© Getty Images

Marion Cotillard w ciąży lubi upinać włosy

Klasyczny kok na szczycie głowy jest praktycznym i eleganckim rozwiązaniem, a do tego łatwym w stylizacji. Dodatkowo, upięcia optycznie wydłużają twarz. Wszystkie te atuty z pewnością warto wykorzystać w okresie ciąży.

Wskazówki stylizacyjne:
Na włosy nałóż piankę w ilości odpowiadającej wielkości orzecha. Natapiruj następnie pasma i zbierz wysoko w koński ogon. Teraz skręć kucyk wokół osi formując kok.
Całość zabezpiecz wsuwkami.

Fryzury dla kobiet w ciąży: krótkie cięcie

Frisuren für Schwangere
© Getty Images

Amerykańska aktorka Maggie Gyllenhaal postawiła na krótkie fryzury.

W ciąży wiele kobiet decyduje się na obcięcie włosów. Są ku temu dwa istotne powody. Po pierwsze, stylizacja i pielęgnacja krótkich włosów jest szybsza i prostsza; krótkie włosy schną szybciej i rzadziej rozdwajają się na końcach. Drugi powód jest bardziej osobisty - dla kobiet, które po raz pierwszy zostaną matkami, obcięcie włosów to nieco rewolucyjny, ale symboliczny znak rozpoczęcia nowego życiowego etapu.

Wskazówki stylizacyjne:
Z pomocą niewielkiej ilości wosku możesz wystylizować kilka wybranych pasm, tworząc elegancki i niepowtarzalny look.