kobieta-z-fryzurą-nadającą-objętości
Stylizacja | Fryzury dla cienkich włosów

Zwiększamy objętość cienkich włosów

Kilka prostych trików pozwoli zwiększyć objętość cienkich włosów. Nie  musisz rezerwować łazienki na kilka godzin! Liczy się odpowiedni dobór uczesania i zastosowanie kilku prostych wskazówek, które pozwolą Ci uzyskać pełną objętości fryzurę.

Wiele kobiet skarży się na cienkie, pozbawione życia włosy, które płasko leżą przy głowie. Włosy cienkie mają zaledwie 1/5 średnicy normalnych włosów, co znacząco zmniejsza ich objętość. Profesjonaliści mają jednak na to sposób w postaci różnych stylizacji i uczesań, które mogą poprawić naturę.

Cienkie włosy: fryzury nadające objętość

Cienkie włosy wymagają odpowiedniego cięcia, aby dobrze się prezentować. Strzyżone są raczej w jednej linii. Regularne podcinanie pozwala zapobiec rozdwajaniu się włosów na końcach.

Zazwyczaj uczesania krótsze czy średniej długości najbardziej sprzyjają włosom cienkim, gdyż mają w sobie więcej sprężystości. Jeżeli jednak marzysz o długich włosach, poproś profesjonalistę o cieniowane cięcie. Następnie dodaj im objętości i ruchu susząc je z użyciem okrągłej szczotki i podwijając końce włosów na zewnątrz.

Szybka stylizacja: Przedzielaj włosy z boku i każdego dnia zaczesuj je na inną stronę. W efekcie Twoje włosy wyglądać będą na bardziej sprężyste i pełne objętości.

Fryzury dla cienkich włosów: dobieramy kolor

Koloryzacja może dodać włosom ciekawych refleksów i nadać pożądany cienkim włosom odcień. Koloryzacją możesz także uzyskać większą objętość. Jeżeli chcesz optycznie zwiększyć objętość włosów, zmieszaj odcienie blond i brąz.

Fryzury dla cienkich włosów: stylizacja

Produkty zwiększające objętość włosów, nadadzą włosom bardziej żywy wygląd. Specjalnie opracowane produkty jak szampony dodające objętości, lakiery, pianki czy pudry zostały opracowane po to, by włosy wyglądały na bardziej sprężyste i gęstsze.

Nie zapomnij o dokładnym zmyciu produktów pielęgnacyjnych i stylizacyjnych z włosów. Ich resztki mogą obciążyć włosy, co zdecydowanie nie działa na korzyść cienkich włosów. Po myciu, odżywkę nałóż jedynie na końce włosów. W ten sposób na pewno ich nie przeciążysz.

Fryzury dla cienkich włosów: narzędzia stylizacyjne

Poza pielęgnacją i stylizacją, warto także pamiętać o doborze odpowiednich narzędzi stylizacyjnych, które mogą zwiększyć objętość fryzury.

Grzebienie i szczotki możesz wykorzystać do zwiększenia objętości włosów poprzez tapirowanie Susząc włosy, używaj szczotki szkieletowej u nasady włosów. Prostownicą, lokówką, dyfuzorem lub wałkami możesz posłużyć się do układania loków. Loki i fale ułatwiają stylizację cienkich włosów i dodają im ruchu. Większą sprężystość zyskasz, susząc włosy w przeciwnym kierunku niż naturalnie rosną.

Fotogaleria: gwiazdy dodają objętości cienkim włosom