Stylizacja | Fryzury letnie

Kosmetyki i pomysły na stylizację letnich fryzur

Słońce, morze i basen: czas wakacyjnej beztroski, prostych i wygodnych fryzur orazpielęgnacji. Zapraszamy do inspiracji letnimi propozycjami fryzur,wypróbowania wspaniale pachnących kosmetyków stylizacyjnych i pielęgnacyjnych.

Letnie słońce, chlorowana woda w basenach i morska sól nie pozostają bez wpływu na włosy. Na szczęście ich ochrona i pielęgnacja nie stanowią już problemu. Czapki i inne nakrycia głowy są nie tylko piękne i stylowe, ale także osłaniają włosy przed działaniem promieni słonecznych. Letnie dni zwalniają także z konieczności czesania wyrafinowanych eleganckich fryzur i zużywania dużej ilości produktów do stylizacji. Zapraszamy do obejrzenia wybranych propozycji letnich fryzur. Polecamy delikatną stylizację i pielęgnację.

Kosmetyki na lato – sól morska w sprayu

Haarprodukte Sommer
© Getty Images

Lekkie fale to idealna stylizacja na lato. Wyglądają wspaniale i są łatwe w ułożeniu.

Lekkie fale wyglądają pięknie zarówno na plaży jak i na letniej imprezie. Są stałym elementem letniego repertuaru fryzur. Sól morska w sprayu pozwala ułożyć lekkie fale.

Stylizacja: Jeżeli chcesz ułożyć na włosach obszerne, naturalnie wyglądające fale, spray rozpyl na nieco wilgotnych włosach. Jeżeli chcesz nadać fryzurze objętości ponownie zaaplikuj produkt. 

 


Sól morska w sprayu zawiera dodatek substancji nawilżających, które chronią włosy przed przesuszeniem.

Kosmetyki na lato: Spray rozjaśniający

Haarprodukte Sommer
© Getty Images

Spraye rozjaśniające znajdują się w podręcznym letnim niezbędniku wielu blondynek. Stopniowo rozjaśniają włosy, nadając im świeży wygląd.

Stylizacja: Spray rozjaśniający nałóż na wilgotne włosy, rozprowadzając go grzebieniem. Następnie pozwól włosom swobodnie wyschnąć. Zabieg powtórz po dwóch – trzech dniach.

Po lewej: Spray rozjaśniający sprawia, że blond włosy wyglądają jaśniej bez konieczności ich farbowania.

Kosmetyki na lato: Olejek do włosów

Olejek do włosów może okazać się przydatny nie tylko gęstym, suchym włosom. Zapobiega zniszczeniom włosów powstałym wskutek działania promieni słonecznych. Już niewielka ilość olejku chroni włosy przed przesuszeniem. Przy odpowiednio dobranej pielęgnacji, olejek przywraca piękny wygląd włosów każdej kobiecie.


Trzy – cztery krople olejku wystarczą do pielęgnacji gęstych włosów. Przy włosach delikatnych potrzebne będą zaledwie jedna lub dwie krople.

Sposób 1: Olejek nałóż na końce włosów przed myciem szamponem i pozostaw na kilka minut. Następnie spłucz i umyj jak zwykle szamponem. To doskonały sposób na letnią pielęgnację.

Sposób 2: Użyj olejku do ostatecznego definiowania fryzury. Olejek tworzy na włosach ochronną tarczę, zabezpieczając je przed przesuszeniem. Olejek  rozetrzyj w dłoniach i nałóż na końce.

Powyższe sposoby stosuj naprzemiennie raz dziennie.

Kosmetyki na lato: pielęgnacja włosów

Po długim dniu na plaży czy nad basenem, warto dokładnie umyć włosy usuwając z nich wszelkie pozostałości soli czy chloru. Zastosowanie odżywki pozwoli przygotować je na kolejny dzień zmagań ze słońcem i innymi czynnikami. Przyjemnym dodatkiem pielęgnacyjnym będzie piękny zapach kosmetyków: granatu, owoców goji czy kokosa.