Stylizacja | Fryzury męskie

Męskie fryzury: najlepsze stylizacje i wskazówki ich wykonania

Choć mężczyźni mają nieco ograniczone możliwości w zakresie doboru cięć i kolorów, mogą wyrażać swoją osobowość stylizacją włosów, dobierać uczesanie stosowanie do okazji, eksperymentować z cięciami i rozwiązywać różne problemy związane z pielęgnacją włosów.

Najlepsze męskie fryzury

Männerfrisuren
© Getty Images

Brytyjski skoczek Tom Daley w krótkiej fryzurze z dłuższą warstwą wierzchnią

Paleta męskich stylizacji jest niezwykle bogata, a uczesanie  można dopasować do rodzaju włosów i osobowości mężczyzny. Krótkie cięcie, krótko po bokach z długim końskim ogonem czy sięgający ramion shag? Wybór różnych cięć i długości jest tak szeroki, że pozwala na całkowitą swobodę eksperymentowania i zmianę uczesań. Gdy włosy zaczynają odrastać, można pomyśleć o ich zapuszczeniu lub je zgolić i zacząć wszystko od początku. Kiedy mężczyzna znajdzie już swoją fryzurę, będzie zawsze do niej wracać, a pozostanie jej wierny tak długo, ażna horyzoncie nie pojawi się nowa propozycja stylizacji.

Najlepsze fryzury dla mężczyzn

Männerfrisuren
© Getty Images

Włosy, okulary, zarost – od Roberta Downey Jr. można się wiele nauczyć

Cięcie to zaledwie początek albo podstawa fryzury. Prawdziwy charakter nadaje odpowiednia stylizacja. Formalna fryzura czesana z pomocą żelu czy bardziej swobodny styl? Włosy układające się naturalnie czy tworzące quiff z dala od twarzy? Czy poza włosami, kreując własny wizerunek warto wykorzystać także zarost? Wąsy, broda, bródka muszkietera – tutaj także kryje się szeroki wachlarz możliwości.

Mężczyźni i kolor włosów

Männerfrisuren

Przykłady dobrych stylizacji: Michael Fassbender (po lewej) dla rudych, George Clooney (po prawej) dla siwiejących

W odróżnieniu od kobiet mężczyźni nie mają wielkiego pola do popisu w zakresie koloryzacji. Mimio to także ON może zamieniać kolor włosów. W męskiej koloryzacji najpopularniejszym kolorem jest blond (najbardziej znanym przykładem jest skrzypek David Garret). Brąz i czerń mogą być używane, gdy pojawią się pierwsze siwe włosy. Jednak siwiejący celebryci jak George Clooney, dają mocny argument, że i w tym kolorze włosy mogą wyglądać atrakcyjnie, szczególnie gdy towarzyszy im dobre cięcie. Czerwony jest bardzo rzadkim kolorem włosów, ale przy dobrym cięciu i atrakcyjnym zaroście może wyglądać bardzo atrakcyjnie. Gwiazdy takie jak Michael Fassbender doskonale to potwierdzają.

Na ratunek męskim włosom

Männerfrisuren
© Getty Images

Aktor Luke Evans ma wysokie czoło i sięgające ramion włosy

Dla wielu mężczyzn siwienie jest znacznie mniejszym problemem niż utrata włosów czy przerzedzanie. Cofająca się linia włosów może być wynikiem czynników genetycznych lub wynikać z zupełnie niezależnych od nas powodów. Dlatego trzeba z tym problemem po prostu żyć i odpowiednio dobierać do niego fryzurę. Dobra wiadomość jest taka, że zastosowanie kilku trików może zdecydowanie pomóc w ukryciu wysokiego czoła. Mężczyźni znacznie więcej uwagi poświęcają utracie włosów i przerzedzającej się linii włosów niż pojawieniu się łupieżu. Stosując odpowiednio dobraną pielęgnację, skóra głowy szybko odzyska stan równowagi.