Mężczyźni z kręconymi włosami
Stylizacja | Fryzury męskie

Męskie fryzury to stan umysłu

Jak nowoczesny mężczyzna stylizuje włosy? Jakie produkty są odpowiednie dla jakiej fryzury? Co zrobić w przypadku łysienia? Poniżej prezentujemy zasady stylizacji włosów, które powinni znać wszyscy mężczyźni.

Mężczyźni, którzy odwiedzają salon fryzjerski tylko raz w roku należą dziś do rzadkości. Obecnie stylizacja włosów męskich stała się częścią codziennej rutyny, tak jak dbanie o ciało. Możesz z powodzeniem się nią zająć, jeśli skorzystasz z poniższych porad. No to zaczynamy!

Co powinno się robić, a czego unikać, stylizując męskie fryzury

Dawniej mężczyźni ograniczali się tylko do mycia i suszenia włosów. Dziś mogą korzystać z niemal nieograniczonego zasobu produktów przeznaczonych do pielęgnacji i stylizacji męskich włosów. Nieważne, czy Twoje włosy są krótkie czy długie – właściwe jest to, co przemawia do Ciebie. Możesz zdecydować, czy chcesz nosić włosy starannie przycięte, jak Jake Gyllenhaal, czy raczej w kontrolowanym nieładzie, jakbyś wstał dopiero z łóżka tak jak Johnny Depp. Modne są także męskie grzywki i miękkie stylizacje z wydłużoną górną partią włosów. Taką fryzurę dla mężczyzn nosi Owen Wilson. Pamiętaj! Twoją fryzurę będzie widać również w pracy. Dredy, irokez, fryzury w stylu punk, wygolone motywy to kwestia gustu lub jego braku, bez względu na okoliczności.

Stylizacja włosów męskich: cenne narzędzia

Männerfrisuren 2013
© Getty Images

Poza suszarką do włosów i grzebieniem, w męskim warsztacie stylizacyjnym powinna znaleźć się szczotka do włosów. Zainwestuj w szczotkę z naturalnego włosia lub szczotkę do masażu z zaokrąglonymi wypustkami wykonanymi z gumy lub drewna. Przydatna może być również prostownica. Pamiętaj, aby kupić prostownicę dobrej jakości, która nagrzewając się nie uszkodzi włosów ani skóry głowy.

Przy okazji, dziko rosnące brwi powinny być wyregulowane za pomocą pęsety. Należy regularnie dezynfekować pęsetę alkoholem. Odrobina wosku lub żelu utrzyma włosy blisko skóry.

Mężczyźni potrzebują odpowiednich produktów do stylizacji włosów

  • Krótkie włosy najlepiej stylizować za pomocą żelu. Żel daje krótkim włosom wystarczający poziom utrwalenia. Bardzo istotne jest natomiast stosowanie jego odpowiedniej ilości. Męskie fryzury na jeża i mocno podkreślone są już niemodne.
  • Wosk lub pomada to właściwy wybór, jeśli chcesz aby Twoje włosy miękko się układały. Produkty powinny mieć również przyjemny zapach.
  • Żel nie nadaje się do dłuższych włosów, ponieważ sprawia, że ​​męska fryzura staje się sztywna i trudna do układania.
  • Wosk lub krem do układania pomagają stworzyć naturalnie wyglądające fryzury dla panów. Lakieru do włosów należy używać ostrożnie po nałożeniu żelu lub wosku do włosów. Lakier zapewnia utrwalenie, ale może również sprawić, że włosy będą wyglądały na przetłuszczone i brudne.

Łysienie – co robić?

Co robić, gdy włosy wypadają? Wielu młodych ludzi ma do czynienia z łysieniem. Odżywki do włosów wspomagające ich wzrost i zabiegi transplantacji włosów to tylko niektóre z możliwych rozwiązań. Jednakże, prosty i fajny sposób na poradzenie sobie z utratą włosów to ultra krótka męska fryzura „na żyletkę” lub ogolona głowa. Może to wyglądać całkiem sexy - przykładem jest Bruce Willis. Skonsultuj się z fryzjerem przed podjęciem decyzji i nie wahaj się poprosić najbliższych przyjaciół o opinie.

Stylowy zarost

Office-appropriate man bun look.

Zdania na temat stylizacji brody są podzielone. Co do zasady, możesz ją zapuścić tylko, jeśli masz wystarczająco gęsty zarost. Rzadka broda wygląda nieatrakcyjnie. Brody długie jak włosy na głowie to kwestia zmiennych trendów. Trzydniowa broda może być sexy, ale (już) nie odnosi się to do grubych, krzaczastych wąsów. Z drugiej strony, pełne brody i zarost pozostawiony tylko na podbródku, zyskują coraz większą popularność.
Nie należy zapominać o pielęgnacji. Brodę należy myć staranie, co najmniej co drugi dzień. Nie wszystkie włosy rosną w takim samym tempie, dlatego powinno się przycinać je na sucho, tak często jak potrzeba. Dzikie, poskręcane brody nie są w ogóle modne. Specjalne maszynki i elektryczne trymery są przydatne w pielęgnacji. Te same narzędzia nadają się też do przycinania baczków. Krzaczaste bokobrody pasują niewielu mężczyznom. Większość wygląda lepiej z odpowiednio przyciętymi bakami, które pasują do męskiej fryzury i brody.

Niechciane owłosienie

Owłosienie na ciele jest przydatne, ale niezbyt ładne. Widoczne w nosie i w uszach włosy mogą szybko doprowadzić do niechlujnego wyglądu. Łatwo jest je usunąć. Trymery do usuwania włosów z nosa i ucha łatwo je wyrwą, ale jest to bolesny proces. Można użyć też specjalnych nożyc do włosów w nosie z zaokrąglonymi końcami. Przycinają włosy, a nie całkowicie je usuwają. W ten sposób ważne funkcje ochronne tych włosów pozostają nienaruszone. W żadnym wypadku w nosie i w uszach nie należy stosować kremów do depilacji. Te kremy sprawdzą się na nogach, klatce piersiowej i plecach. Użyte w nosie lub w uszach mogą podrażniać wrażliwą śluzówkę.