Stylizacja | Fryzury sportowe

Sportowcy i pielęgnacja włosów

Po treningu czy meczu, panowie chcą nadal dobrze wyglądać. Włosy sportowców narażone są jednak na działanie takich czynników jak chlor, słona woda czy pot. Dlatego konieczny jest dla nich specjalny program pielęgnacyjny.

Tenis, surfing, pływanie czy bieganie dają mnóstwo dobrej zabawy i są częścią zdrowego stylu życia. Ich uprawianie może niestety odbić się negatywnie na kondycji włosów, jeżeli nie zapewnimy im odpowiedniej opieki. Przyda się także praktyczna fryzura.

Sport i zdrowe włosy

Włosy wyglądają najlepiej, gdy mają zapewnioną odpowiednią porcję nawilżenia i dostęp do świeżego powietrza. Aby lśniły, warto je także dokładnie rozczesać tuż po zakończonym treningu. W ten sposób usuniesz z włosów resztki potu i soli.
Włosy i skórę głowy spłucz najpierw letnią wodą. Umyj je delikatnym szamponem, a następnie nałóż odżywkę. Po myciu delikatnie usuń nadmiar wody, lekko dociskając ręcznik. Następnie rozczesz włosy - najlepiej użyć grzebienia o szerokich zębach lub szczotki z prawdziwego włosia, która wygładzi powierzchnie włosów i stymuluje krążenie krwi. Na koniec pozwól włosom swobodnie wyschnąć.

Fryzury dla sportowców

© Getty Images

Ponieważ włosy sportowców nieustannie narażone są na działanie potu, brudu, chloru czy słonej wody, przydatne są proste fryzury. Oczywiście najbardziej wygodne są te, które nie wymagają żadnej dodatkowej stylizacji.

Po lewej: proste fryzury są idealne dla sportowców

© Getty Images

Niemniej długie włosy mogą także okazać się trafnym wyborem dla sportowca - wystarczy je po prostu zebrać w kucyk. Przykładem jest Zlatan Ibrahimovic, który każdego dnia spędza całkiem sporo czasu na piłkarskim boisku. Koczek lub częściowe upięcie to praktyczne i dobrze wyglądające rozwiązanie w trakcie treningu czy meczu.

Po lewej: Zlatan Ibrahimovic jest świetnym graczem i fanem dłuższych włosów.