modelka-na-wybiegu-z-fryzurą-stylizowaną-żelem
Stylizacja | Fryzury wet look

Wygładzone i lśniące – fryzury w stylu wet look

Poszukujesz inspiracji na zbliżającą się imprezę firmową, znudziły Cię eleganckie i pełne przepychu upięcia? Odłóż piankę dodającą objętości, zapomnij o tapirowaniu, ten scenariusz ich nie przewiduje. Natomiast sporo uwagi poświęca on żelowi do włosów, który pozwala uzyskać efekt mokrych włosów – fryzurę wyglądającą jak gdybyś dopiero co wzięła prysznic. Kreatywne zastosowanie żelu pozwala na eksperymentowanie z szykownymi fryzurami od gładko zaczesanych do tyłu po udawanego boba w stylu wet look. Sprawdź jak stylizuję tę drugą profesjonalista Armin Morbach.

W jaki sposób działa zatem żel do stylizacji? Swoje nabłyszczające właściwości zawdzięcza dużej ilości wody w swoim składzie. Sprawia to, że w zależności od porcji zastosowanego  żelu włosy stają się gładkie bądź też wyglądają jak mokre. Efekt ten jest niezwykle pożądany w przypadku eleganckich fryzur utrzymanych w minimalistycznym tonie. Wilgotny połysk żelu doskonale wpasowuje się w tę wytworną konwencję.

Kreowanie fryzury w stylu wet look przy użyciu wosku i żelu do włosów

Aby stworzyć wymarzoną fryzurę w stylu wet look potrzebujesz tylko dwóch kosmetyków stylizacyjnych – żelu i wosku do włosów. Rozmasuj preferowany kosmetyk w dłoniach, a następnie rozprowadź na włosach. Dla uzyskania najlepszych efektów sprawdź nasze wskazówk stylizacyjne poniżej.  

Stylizacje Wet Look

Haare im Wet-Look
© Getty Images

Udawany bob, krótka fryzura z efektem mokrych włosów i częściowe upięcie w stylu wet look

Wariacje stylizacji wet look możesz kreować bez względu na długość włosów, sprawdzi się ona zarówno na długich, jak i na krótkich włosach. W przypadku krótkich fryzur, włosy są całkowicie pokryte żelem, podczas gdy tylko na część długich włosów naniesiony jest kosmetyk stylizacyjny. Jeśli posiadasz przedziałek, upewnij się, że włosy przedzielone są prosto i starannie. Wykorzystaj do tego celu grzebień.

  • Wet look na krótkich włosach: Rozczesz swoje krótkie włosy blisko przy skórze korzystając ze szczotki lub grzebienia. Następnie nanieś żel do włosów jak opisano tę czynność powyżej.
  • Koński ogon w stylu wet look: Rozprowadź żel na czubku głowy zanim zbierzesz włosy w ściśle związany koński ogon.
  • Udawany bob: Nanieś żel na swoje włosy średniej długości poczynając od ich nasady aż po same końce, a w następnej kolejności zaczesz je do tyłu. Zrób koński ogon i przesuwając gumkę do włosów w dół, na koniec kucyka, podwiń go i przypnij za pomocą wsuwek bądź spinek.
  • Niedbały koński ogon z przedziałkiem na bok: Po przedzieleniu włosów z boku głowy, użyj żelu zaczesując do tyłu grzywkę lub sekcję włosów ponad czołem. Nie nakładaj żelu na pozostałe włosy, które zostaną zebrane w casualowy koński ogon. 
  • Częściowo wygładzone włosy: Zwilż proste lub wyprostowane włosy u nasady zanim przystąpisz do ich czesania i wygładzania przy pomocy żelu lub wosku. Tak ułożone włosy spryskaj lakierem do włosów, by nadać im dodatkowy połysk i trwałość. W przypadku tej fryzury w stylu wet look możesz zaczesać włosy za uszy lub pozwolić im swobodnie opadać.
  • Efekt mokrych włosów na półupięciu: Częściowo wygładzone włosy można w prosty sposób przeistoczyć w częściowe upięcie. Nałóż żel na czubek głowy i po bokach, a następnie zbierz włosy w kok.

Film: Stylizacja udawanego boba w stylu wet look