modelka-ze-średnią-fryzurą-do-ramion-w-stylu-lat-80-tych
Stylizacja | Fryzury w stylu lat 80.

Fryzury z lat 80.

Czas na przygodę z kolorami i pełną ekspresji modą. To Twoja bajka? Ciężko o lepsze źródło inspiracji niż wielobarwne i odważne stylizacje z lat 80. Nawet jeżeli karbowane włosy nie do końca wpisują się w Twój styl, z pewnością polubisz łagodniejsze warianty tych stylizacji.

Wszystko jest dozwolone - to motto szalonych lat 80.. Wielość kolorów i stylizacji sprawia, że niejedna propozycja z tamtej dekady jest daleka od wyrafinowania i smaku. Z bardziej przekonywujących motywów, z tego okresu, warto pamiętać jednak o obszernych swetrach, legginsach i kombinezonach, bo wiele kobiet do dziś trzyma w swoich szafach różne wersje tych ubrań. A fryzury? Lata 80. to przede wszystkim objętość, krótsze włosy z przodu głowy i dłuższe z tyłu.

Fale i karbowane włosy to charakterystyczny element stylizacji z lat 80.. Zapraszamy do naszej fotogalerii.

Galeria inspiracji z lat 80.

Wczoraj i dziś – raz błyszcząco, raz delikatnie

Fryzury z lat 80. są znowu modne. Jednak, jak to bywa, znakiem naszych czasów stają ich zaktualizowane wersje. Zostały przede wszystkim dopasowane do naszych obecnych potrzeb w zakresie naturalności i minimalizmu. Dzięki temu jaskrawe kolory i stroje nabierają łagodności.

80er-frisuren-artikel1-210x270

Neonowe kolory, krótkie cięcia kontra biznesowy look. Która wersja lepsza?

Po lewej: Neonowa kurtka, odsłaniająca nadruk na koszulce i krótka fryzura. Lata 80.w pełnej krasie. Lśniące wysokie legginsy modelki i zastosowane dodatki powodują, że ten styl musi być zauważony.

Po prawej: Całkowicie odmienna propozycja, nieco minimalistyczna ale nadal w klimacie lat 80.. Fryzura misternie ułożona w górę. Krótki sweter zestawiony został ze spódnicą o wysokim stanie. Kolorystyka, nie tak krzykliwa, pasuje nawet do biura - jest pełna smaku i wyrafinowania. Jednym silnym akcentem stała się neonowa, różowa torebka, która podkreśla strój.


Isnpiracji muzycznych do tworzenia tych, i podobnych, stylizacji możecie szukać wśród hitów taki jak:

Kim Wilde: You Keep Me Hangin' On

Cindy Lauper: I Drove All Night

Tiffany: I Think We’re Alone Now

Bananarama: Venus

Nena: 99 Luftballons

Bonnie Taylor: Holding Out For a Hero

Belinda Carlisle: Heaven Is a Place on Earth

Whitney Houston: I Wanna Dance With Somebody