modelki-z-długimi-blond-włosami
Stylizacja | Fryzury z długich włosów

5 szybkich stylizacji długich włosów

Masz długie włosy i nie masz czasu, aby je ułożyć? To wcale nie jest takie czasochłonne! Poznaj pięć propozycji na szybkie i efektowne stylizacje, które wykonasz w mniej niż 10 minut. Seksowny wet look, modne zaskakujące upięcie i opaska z włosów – minimum wysiłku, maksymalny efekt. 

Jeśli brakuje Ci czasu, a włosy nie wyglądają dobrze, nie ma powodów do stresu. Mamy sposób na szybką stylizację. Na przykład wet look: Tak! Powraca moda na mokre włosy. Można je ułożyć do tyłu i podkreślić wybrane kosmyki lub linię włosów, tak by całość przypominała wyjście z wody.  Gdy jesteś pod presją czasu, ten look gwarantuje szybką stylizację. Poznaj też inne pomysły na to, jak działać szybko i skutecznie. 

Pięć fryzur, które stworzysz w mniej niż dziesięć minut – czas start, zegar już tyka. 

1. Szybka stylizacja na mokre włosy

Wet look to zwycięzca w szybkości powstawania, a przy tym efektownego wyglądu  – uczesanie łatwe w wykonaniu i bardzo odświeżające!  Włosy wyglądają jakby były mokre, choć w rzeczywistości są suche.

Wskazówki stylizacyjne: Niewielką ilość żelu rozetrzyj w palcach, nałóż na suche włosy. Przeciągnij roztarty w dłoniach żel do wysokości ucha. Każde włosy są inne, dlatego, jeśli uznasz za stosowne, możesz ponownie zaaplikować produkt. Następnie uczesz je grzebieniem i utrwal lakierem. 

2. Szybka stylizacja z opaską

Schnelle Frisuren für lange Haare
© Getty Images

Modne, praktyczne, atrakcyjne uczesanie: Elastyczna opaska do wszechstronnego zastosowania.

To akcesorium z lat 90.  świętuje swój wielki powrót. W tym sezonie ponownie zdajemy się na elastyczną opaskę, umożliwiającą różnorodne i  łatwe stylizacje. Nakładając je na lekko skręcone pasma, można w kilka minut wykreować fryzurę, która Cię wyróżni.

Nasza propozycja: Swobodnie ułożone fale i pasma wzdłuż linii włosów stylizowane na mokre.  

Wskazówki stylizacyjne: Na osuszone ręcznikiem włosy nałóż sól morską w sprayu. Następnie na pasma wzdłuż linii włosów zaaplikuj żel. Na włosy włóż opaskę i lekko odepchnij w tył. Pozwól włosom swobodnie wyschnąć i gotowe.

3. Kucyk i pasma

Schnelle Frisuren für lange Haare
© Getty Images

Kucyk został związany w pośpiechu i zyskał nowy wygląd z przodu

Wyrafinowana prostota: Gdy myślisz o szybkiej i prostej fryzurze  najczęściej oznacza to zwykły kucyk. Ale co zrobić, by był niezwykły? Lekko wzbogać klasyczne upięcie, wygładzając włosy i nadając linii włosów charyzmatyczny wygląd. Ale nie martw się, że nie dasz rady, bo wygląda to na trudniejsze do wykonania niż jest w rzeczywistości. 

Wskazówki stylizacyjne: Sporą ilość żelu rozetrzyj w dłoniach i nałóż na włosy od czubka głowy po same końce. Wyciągnij dwa pasma z przodu i zrób krótki przedziałek po środku głowy. Pozostałe włosy zwiąż z tyłu w kucyk. Dwa pasma z przodu upnij do tyłu po obu stronach głowy. I na koniec: utrwal lakierem. 

4. Szybka stylizacja – włosy wsunięte za chustą

Schnelle Frisuren für lange Haare
© Getty Images

Easy to put away: The tuck-in style in the summery scarf version Włosy wzunięte za chustą – letnia propozycja tego uczesania dobra na wietrzne dni.

Ta stylizacja nie wymaga żadnej wprawy w stylizacji. Jesienią długie włosy można schować po prostu za kołnierzykiem lub golfem. Latem wystarczy chusta. 

Wskazówki stylizacyjne: Włosy przedziel po środku głowy i zaczesz do tyłu. Zwiewny szal zawiąż z tyłu głowy  owijając szyję i włosy. Lekko poluzuj włosy nad chustą, nadając fryzurze dodatkową objętość. 

5. Pętla

Schnelle Frisuren für lange Haare
© Getty Images

Szybka w stylizacji i trwała: nisko upięta pętla

To uczesanie jest  dziecinnie proste. Modna, czarująco nieuporządkowana fryzura ze swobodnie wymykającymi się z pętli pasmami.  Wystarczy podwiązać włosy na podwójnej pętelce gumki. Jesteśmy na tak!

Wskazówki stylizacyjne: Zwiąż włosy tworząc pętlę na wysokości szyi. Kilka pasm wysuń, pozwalając im swobodnie układać się na plecach. Gotowe!