kobieta-z-bardzo-długimi-ciemnymi-włosami
Stylizacja | Fryzury z długich włosów

Magia przedłużonych włosów

Za sekretem piękna długich włosów gwiazd kryją się zabiegi przedłużające. To dzięki nim krótkie pixie następnego dnia przeistacza się w bujną grzywę. Pokazujemy jak nosić i pielęgnować przedłużone pasma.

Wiele kobiet marzy o gęstych długich włosach. Dzięki zabiegom przedłużającym, te marzenia można spełnić w kilka godzin.

Co warto wiedzieć o przedłużaniu włosów

Włosy można przedłużać doczepiając zarówno naturalne jak i sztuczne pasma. Pasmo po paśmie, nowe kosmyki wtapiają się we własne włosy, zwiększając ich objętość i długość.

Obecnie istnieje wiele metod przedłużania włosów. Większość z nich wykorzystuje ciepło. Klej topniejący pod jego wpływem łączy w całość naturalne włosy z przedłużającym pasmem.

Popularną alternatywą dla zabiegów z wykorzystaniem ciepła są metody z użyciem ultradźwięków. W tym przypadku za pomocą fal ultradźwiękowych łączone są cząsteczki keratyny włosów naturalnych i doczepianych pasm. Fale ultradźwiękowe zmieniają strukturę keretyny, dołączając cząsteczki nowych pasm.

Najprostszą i najszybszą metodą przedłużania włosów jest dopinanie lub doklejanie nowych pasm.

Gwiazdy przedłużają włosy

Haarverlängerung bei Stars
© Getty Images

Britney Spears i Vanessa Hudgens otwarcie przyznają, że ich bujne fryzury są efektem zabiegów przedłużających włosy.

Długie gęste włosy uważane są za ozdobę kobiety. Bujna grzywa utożsamiana jest często ze zdrowiem, bogactwem i kobiecym pięknem. Przykuwa uwagę zarówno kobiet jak i mężczyzn, dlatego nie dziwi fakt, że jest tak bardzo pożądana przez przedstawicieli obu płci. I choć nie każdy z nas na co dzień przechadza się po czerwonym dywanie, to ulegamy presji zdrowego, pięknego i stylowego wyglądu. Wielkie gale, nowe role czy promocja są jednymi z wielu powodów, dla których gwiazdy i celebryci zmieniają swój wygląd i fryzury. Popularne gwiazdy jak Britney Spears i Vanessa Hudgens wykorzystują zabiegi przedłużania włosów do zmiany swego wizerunku.

Przedłużanie włosów wiąże się z koniecznością zapewnienia im specjalnej pielęgnacji, a efekty widoczne są przez krótki czas. Gdy włosy rosną łączenia stają się coraz bardziej widoczne. Wówczas konieczne jest  dołączanie kolejnych pasm. Zazwyczaj przedłużanie włosów wystarcza na okres sześciu – ośmiu miesięcy. Unikniesz tego problemu, decydując się na dopinanie pasm.

Pielęgnacja przedłużonych włosów

Przez 24 godziny po zabiegu nie używaj szamponu, odżywek ani produktów do stylizacji.

Nie naciągaj łączeń między naturalnymi i przedłużającymi pasmami przez mycie włosów z głową pochyloną w dół.

Szczotkuj włosy 2-3 razy dziennie, w kierunku od nasady ku końcom. Używaj do tego specjalnej szczotki do włosów przedłużonych. W takich szczotkach włosie ma zróżnicowaną długość.

Nie kładź się spać w wilgotnych czy mokrych włosach. W ten sposób mogą stać się matowe. Dobrze jest zapleść pasma na noc.