Kobieta z włosami zakręconymi na końcach
Stylizacja | Fryzury z loków

Fryzury z kręconych włosów - loki doskonałe

Na pokazie Bottega Veneta zachwyciła nas piękna fryzura Christiny Hendricks. Aktorka wyprostowała włosy u nasady, a od wysokości ucha ułożyła je w loki i fale. Pokazujemy jak wykonać tę fryzurę retro i radzimy jak dobrać do niej makijaż.

Fryzury z kręconych włosów od połowy długości i wyprostowanych u nasady tworzą stylizacje romantyczne i jednocześnie nieokiełznane. Loki i fale można zarówno zmierzwić, jak i mocno podkreślić (patrz zdjęcie Christiny Hendricks). Jeżeli chcesz przyciągać uwagę, możesz zmierzwić loki na wzór modelek, które pokazujemy na zdjęciu poniżej. Włosy można przedzielić asymetrycznie, centralnie, jak i z boku. Włosy nad czołem można ułożyć na jednym boku i upiąć wsuwką albo pozostawić na twarzy.

Kręcone włosy: fryzury prosto z wybiegów

Lockenstyling bei Bottega Veneta
© Getty Images

Fryzura z kręconych włosów prostych u nasady prezentuje się elegancko i jednocześnie nietypowo.

Na wybiegu modelki Bottegga Veneta zaprezentowały fryzury z kręconych włosów w kolorach brązu, czerwieni i blondu. Ten styl podkreślały dodatkowo jasne rdzawo-czerwone odcienie szminek. Tuszem i eyelinerem w kolorze brązowym podkreślono oczy dopełniając całości stylizacji.

Ekspresyjna stylizacja z pewnością wymaga uwagi. Kontrast pomiędzy włosami prostymi u nasady i pełnymi objętości końcami sprawia, że fryzura staje się interesująca, frywolna i jednocześnie elegancka. Modelki wystąpiły w stylizacjach z głębokimi przedziałkami z boku głowy, co nadało stylizacji wyrafinowany charakter. Pasma nad uchem upięto wsuwkami do włosów. W taki sposób często mamy czesały swoje małe córeczki. Dzięki spinkom – szkolnemu dodatkowi – uzyskano kontrast z elegancją przedziałka z boku głowy i nadano stylizacji z kręconych włosów delikatniejszego charakteru.

Jak stworzyć retro stylizację z kręconych włosów

Żeby stworzyć fryzurę w stylu lat 40. z włosami prostymi u nasady i kręconymi na końcach, muszą one sięgać co najmniej do ramion.

  1. Po umyciu szamponem wysusz włosy i przedziel nisko z boku.
  2. Przed prostowaniem włosów zabezpiecz je produktem termoochronnym. Następnie prostownicą prostuj kolejno wąskie pasma nad czołem i na szczycie głowy aż do wysokości ucha. 
  3. Zwilż lekko włosy przed nawinięciem ich na wałki o niewielkiej średnicy. Pasma zwijaj do wysokości ucha. Następnie wysusz suszarką. Możesz też użyć lokówki.
  4. Palcami rozszerz loki, nadając im pełen objętości, niemal frywolny look.
  5. Na koniec włosy po przeciwnej stronie przedziałka upnij z przodu spinką. Obficie spryskaj lakierem, utrwalając tą pełną objętości fryzurę z kręconych włosów.