Modelka z długimi włosami i grzywką
Stylizacja | Grzywka

Wszystko, co chciałabyś wiedzieć o grzywce

Chcesz zmienić fryzurę, bez zmiany koloru i drastycznego cięcia? Obetnij grzywkę! Żaden inny sposób nie będzie tak szybki i prosty. Możesz ją układać na wiele sposobów. Sprawdź jak robią to gwiazdy.

Fryzury z grzywką nigdy nie wychodzą z mody i  można je stylizować na wiele sposobów. Ostatnio modeliki Marni i Calvin Klein zaprezentowały na wybiegach sztuczne grzywki.

Grzywkę można zaczesać na bok, pozwolić jej opadać prosto na czoło lub nadać dowolny kształt. Niezależnie od stylizacji zawsze przyciągnie wzrok i podkreśli oczy.

 

Komu dobrze w grzywce?

 

Grzywki sprzyjają kobietom o małych i podłużnych twarzach oraz wysokich czołach. Element ten skraca twarz i w ten sposób łagodzi jej proporcje.

Pasują także kobietom o okrągłych twarzach. Długie, proste grzywki, a także te o precyzyjnym cięciu i prostych liniach, nadają twarzy miękkich rysów. Z kolei krótkie fryzury z grzywką dodadzą wyrazu paniom o drobnych twarzach.

Wskazówki: Ciężkie długie grzywki dobrze pasują do włosów o dużej objętości, krótkie - do włosów delikatnych. W podjęciu decyzji o rodzaju cięcia najlepiej pomoże profesjonalny fryzjer.

 

Jak stylizować grzywkę?

Grzywkę najlepiej stylizować nakładając na włosy sporą ilość pianki do włosów. Susz ją wyciągając na dużej szczotce, co doda jej sprężystości i objętości włosom. Lakier pozwoli utrzymać nadany grzywce wygląd i utrwali pożądany efekt.

Fotogaleria: fryzury z grzywką