modelka-z-kokiem-z-jasnych-blond-włosów
Stylizacja | Koki

Niezawodny kok

Kok może być wyrafinowany, codzienny lub zmierzwiony. Może być upinany wysoko, nisko przy szyi, z boku lub zgodnie z tym, co podpowie wyobraźnia. Jeżeli chcesz, żeby fryzura odzwierciedlała Twoją kreatywność, kok będzie doskonałym wyborem. Inspiracji możesz szukać w naszej fotogalerii. Zapraszamy!

Popularność koków rośnie w zawrotnym tempie. Upięcia mogą niebawem zdystansować pod tym względem królujące dotąd końskie ogony. Obydwie fryzury są piękne i bardzo proste w stylizacji. W zasadzie kok od końskiego ogona dzieli tylko jeden trik stylizacyjny, który potrafi nadać jednak fryzurze szyk, piękno i efektowność.

Koki – fryzury szykowne i stylowe

Koki można stylizować na wiele sposobów. Niewielkie zmiany mogą dać zadziwiające rezultaty.

W odróżnieniu od końskich ogonów, koki można umieścić w dowolnym miejscu, nawet na samym szczycie głowy. Wszystkie kosmyki są upinane w kok i nie opadają na twarz.

Koki wyglądają bardzo kobieco i efektownie, gdy są układane swobodnie i upinane z boku głowy.

Obwarzanki zwiększają objętość koków.

Upięciom można dodać szyku i sprawić, że będą bardziej glamour, jeżeli ozdobisz je biżuterią. Prosta stylizacja i gładko zaczesane pasma to z kolei sposób na stworzenie eleganckiego upięcia.

Całkiem odwrotny efekt osiągniesz swobodnie czesząc koka. Taka fryzura jest idealna na wiele okazji. Wystarczy wyciągnąć kilka pasm z boku i pozwolić im swobodnie układać się wokół linii twarzy. Swobodne, niedbałe koki nie powinny mieć żadnej specyficznej struktury.

Koki należą do najprostszych upięć. W zależności od stylu, jaki chcesz wykreować i długości włosów, możesz tapirować, skręcać lub zaplatać włosy łącząc je następnie w kok. Tutaj liczy się tylko kreatywność, a możliwości są nieograniczone.

Na filmie ekspert Schwarzkopf, Armin Morbach pokazuje trzy sposoby stylizacji koka. W naszej fotogalerii pokazujemy jak gwiazdy i modelki noszą koki.

Film: trzy sposoby stylizacji koka

Fotogaleria: stylowe koki