Stylizacja | Koński ogon

Geometria kucyka

Klasyczny kucyk zyskał właśnie swoją kolejną wersję. Tym razem jest to propozycja wykorzystująca geometryczne kształty. Radzimy, jak stworzyć ten wyjątkowy nisko wiązany kucyk.

Z przodu wygląda niepozornie - zwyczajny kucyk, gładko zaczesany do tyłu. Ale wyjątkową stronę tej fryzury odkryjemy dopiero podziwiając ją z tyłu. Szerokie pasma, spotykając u nasady włosów, krzyżują się i łączą w kucyk po środku szyi. Ten prosty element stylizacji czyni ją absolutnie wyjątkową.

Jak czesać kucyk z geometrycznymi elementami?

Niezbędne produkty i akcesoria do wykonania stylizacji

Grzebień, wosk, wsuwki i cienka gumka.

Kucyk krok po kroku

1. Niewielką ilość wosku rozetrzyj na dłoniach i wygładź włosy palcami, by następnie rozczesać je grzebieniem do tyłu. Jeżeli masz niesforne lub kręcone włosy,  najpierw nałóż na nie produkt termoochronny i następnie wyprostuj prostownicą.

2. Podziel włosy na trzy pasma – środkowe na wysokości czoła oraz dwa po bokach.

3. Środkowe pasmo ponownie rozczesz grzebieniem i przedziel na dwie równe części. Następnie skrzyżuj pasma z tyłu głowy i upnij wsuwkami.

4. Kolejnym krokiem będzie poprowadzenie pasm bocznych tak, by układały się wzdłuż końców pasm środkowych, przykrywając wsuwki. Pasma boczne i ich końcówki warto ponownie rozczesać przed związaniem ich w kucyk.

5. Zwiąż kucyk gumką, a wyciągnięte z niego cienkie pasmo włosów owiń wokół podstawy ogona. Koniec zabezpiecz wsuwką.

6. Całość warto mocno utrwalić lakierem.

Ta fryzura jest idealna dla kobiet, które lubią przyciągające wzrok fryzury.