modelka-z-końskim-ogonem-i-gumkami
Stylizacja | Koński ogon

Gumki i kucyki idą w parze

Gumki i kucyki od lat są nierozłączną parą - takie detale mogą urosnąć do miana swoistej deklaracji modowej. A Ty, w swoich szufladach i zakamarkach szaf, możesz przecież odkryć pełen arsenał ciekawych dodatków.

Najbardziej stylowe obecnie - szerokie, skręcone i podwinięte gumki mogą stać się bardzo interesującym dodatkiem do kucyków i upięć. Ta moda trwa już jakiś czas, więc bez trudu znajdziesz gumkę, która stanie się Twoim znakiem rozpoznawczym.

© Fotolia

Szeroka, elastyczna i praktyczna - bardzo modna wersja gumki

Gumki są od wielu lat znanym i powszechnie używanym akcesorium do włosów. To jaką gumkę wybierzesz do ich związania, może określić ostateczny charakter fryzury. Np. kreatorzy mody wracają do lat 90-tych i modnych wówczas kolorowych gumek, wzorów i materiałów. Gumka jest po prostu praktyczna i daje mnóstwo możliwości kreacji i stylizacji. Natomiast ich kolory, wzory, różnorodne tkaniny jak aksamit, skóra czy jedwab, pobudzają artystyczną duszę – tu inspirację można czerpać z lat 80-tych i 90-tych. Puść wodze swojej kreatywności i zatop się w stosie materiałów, które przemienisz w gumki.

Najlepsze fryzury prezentujące gumki

Na pokazach mody, zwłaszcza w kolekcji Jean-Paul Gaultier, powróciły szerokie retro-gumki. Modelki nosiły kucyk związany nieco wyżej niż klasyczny ogon. Końce włosów zostały podkręcone w dziewczęce loki (patrz duże zdjęcie na górze), tworząc elegancką, modną stylizację.

© Getty Images

Ta, lekko kręcona, wersja końskiego ogona przypomina swój pierwowzór z lat 80-tych. Szeroka gumka, akcesorium znane sprzed trzech dekad, wprowadza nieco nostalgii za tamtymi czasami i ich stylem.

Po lewej: W trakcie Paryskiego Tygodnia Mody, modelki Jean-Paul Gaultiera nosiły kucyki będące istotną częścią całej stylizacji

© Getty Images

Whitney Port zebrała wierzchnią warstwę włosów i także związała je retro-gumką. To uczesanie stanowi ciekawy element stylizacji i tworzy doskonałe połączenie ze strojem.

Po lewej:  Whitney Port  częściowo upięła włosy, związując je gumką w stylu retro.