modelka-z-opaską-grzebieniem
Stylizacja | Opaska

Wielki powrót - opaska grzebień

Opaski grzebienie były popularne w latach 90-tych. Teraz wracają do łask. Zobacz jak je wykorzystywać w modnych stylizacjach.

Elastyczna opaska grzebień była modna w latach 90.. Przez kilka sezonów noszono ją w domu, pracy, na ćwiczeniach i wielkich galach. Teraz, po dwóch dekadach, powraca w wielkim stylu.

Elastyczne opaski grzebienie – modne, praktyczne i eleganckie

Opaski grzebienie mają swoich zagorzałych fanów i przeciwników. Jak to zwykle bywa, każdy z nas samodzielnie określa kanon tego co piękne i gustowne. Niezależnie od tego czy lubimy je czy nie, faktem jest, że w najbliższym czasie opaski z pewnością będziemy często widywać.

Modne: Na wybiegach opaski grzebienie pojawiają się coraz częściej, co może być sygnałem pojawienia się nowego trendu. Elastyczne opaski podtrzymują układające się w fale pasma, odsłaniając twarz. Przydadzą się też przy końskim ogonie.

Praktyczne: Elastyczne opaski mają wszechstronne zastosowanie i można je wykorzystać przy wielu stylizacjach, niezależnie od długości włosów i ich struktury. W prosty i wygodny sposób ułatwiają utrzymywanie włosów tak, by nie wpadały do oczu.

Eleganckie: Opaski grzebienie wykorzystywane są także do tworzenia eleganckich fryzur. Włosy z przodu głowy odgarniane są do tyłu. W efekcie z przodu fryzura zachowuje gładką linię, a z tyłu może zostać wystylizowana w dowolny sposób. Włosy z tyłu głowy wiązane są w kucyk, układane w fale, zaplatane czy upinane w kok. Kreatywność nie ma żadnych ograniczeń.

Opaska grzebień powraca

Frisuren mit Flexi-Stirnband
© Fairchild Archive

Praktyczne opaski grzebienie stały się silnym akcentem pokazu Helmuta Langa. Dzięki nim związane w kucyk pasma zachowywały gładką strukturę. Różnicą w stosunku do lat 90. jest to, że opaski są zsunięte nieco bardziej do tyłu.

Po lewej: Opaska grzebień zsunięta jest nieco mocniej do tyłu, nadając fryzurze linię. Doskonały pomysł na stylizację jasnych włosów.

Frisuren mit Flexi-Stirnband
© Getty Images

Amy Adams zaczesała włosy do tyłu, odsłaniając piękną twarz. Opaska grzebień podtrzymuje włosy, tworząc piękną kompozycję z wieczorową suknią.

Po lewej: Amy Adams zaczesała długie włosy do tyłu, odsłaniając twarz. Piękna stylizacja na uroczystą galę.