hilary-duff-z-półupięciem-z-blond-włosów
Stylizacja | Półupięcia

Kok samuraja i inne częściowe upięcia

Półupięcia to połączenie spiętych włosów ze swobodnie opadającymi kosmykami. To idealny sposób na pokazanie pełni Twojej osobowości. Te fryzury oferują to, co najlepsze z elegancji i frywolnej kobiecości. Sprawdź, w jaki sposób możesz w pełni wyrazić siebie nosząc półupięcie. My prezentujemy ich kilka, jednak istnieje mnóstwo wariantów tego uczesania.

Półupięcia łączą piękno upięć i rozpuszczonych włosów. To, co jest w nich najlepsze, to łatwość wykonania, fakt, że podkreślają piękno rysów twarzy i zapewniają swobodę kreacji.

Pięć powodów, dla których warto wypróbować częściowe upięcie włosów:

1. Częściowe upięcia są  proste w wykonaniu. W ciągu zaledwie kilku minut możesz całkowicie zmienić swój styl.

2. Półupięcia pozwalają nosić rozpuszczone włosy bez konieczności odgarniania ich co chwilę z twarzy.

3. Możesz unieść i upiąć część włosów, prezentując kolczyki.

4. Częściowe podpięcia włosów optycznie wydłużają twarz, a przez to sprawiają, że wygląda na szczuplejszą. Jeżeli masz okrągłą buzię, wypróbuj dwie wskazówki: po pierwsze nie tapiruj włosów na szczycie głowy, po drugie, noś długą, zaczesaną na bok grzywkę.

5. Szanse, że znudzą Cię częściowe upięcia są raczej nikłe - po prostu jest ich zbyt wiele!

Częściowe upięcia

Gdy zaczniesz już bawić się w półupięcia, ciężko będzie Ci przestać! Wariacji tych fryzur jest bez liku, ale zawsze przed ich wykonaniem trzeba podjąć decyzję, czy efekt końcowy ma robić wrażenie stylizacji eleganckiej, czy swobodnej. Możesz upiąć szerokie pasmo włosów na szczycie głowy, jak Hilary Duff, możesz też wydzielić cienki kosmyk i skręcić go jak modelki Gucciego, zapleść część podpiętych włosów jak modelki Nanette Lepore albo upiąć wydzielone pasmo w kok. Księżna Catherine wybrała ten ostatni wariant.

Możesz postawić na całkiem inny wybór -  rozpuszczone pasma możesz ułożyć w fale lub wyprostować, przedzielić na środku lub z boku głowy. Możesz je także zaczesać do tyłu nie robiąc przedziałka.

Lubimy półupięcia z przedziałkiem z boku i zaczesane na bok grzywki. Podobają się nam także te z przedziałkiem na środku i wydzielonymi pasmami włosów, ułożonymi w roli grzywek (lub bez nich). Duże i krótkie, głęboko wycięte grzywki, nie nadają się do tego rodzaju fryzur.

Niezwykle modny w ostatnich sezonach jest kok samuraja – doskonałe rozwiązanie dla kobiet, którym zwyczajny kok się znudził, a które cenią funkcjonalność fryzury połączoną ze stylowym wyglądem. Kok samuraja pozwoli cieszyć się rozpuszczonymi włosami, eliminując problem włosów opadających na twarz.

Sposobów na upięcie włosów jest wiele. Z akcesoriów, najlepiej sprawdzają się przy tym spinki, wsuwki, grzebyki i klipsy. Jeżeli chcesz użyć gumki do włosów, warto wyciągnąć pasmo i owinąć je wokół gumki, co znacznie poprawi wygląd fryzury.

Specjalne wskazówki w stylizacji półupięć

Twoje częściowe upięcie nabierze objętości, jeżeli natapirujesz włosy na szczycie głowy i z tyłu. Nakładając jednocześnie lakier, dodasz jeszcze większej objętości włosom. Układaj je palcami lub grzebieniem z ostrym szpikulcem. Po tapirowaniu, włosów nie szczotkuj ani nie czesz.

Masz ochotę na półupięcie? Fryzurę z częściowym upięciem włosów pokazuje na filmie instruktarzowym Armin Morbach. W galerii poniżej prezentujemy z kolei modelki i gwiazdy w częściowych upięciach.

Jak wykonać częściowe upięcie?

Galeria: sześć wspaniałych półupięć