Kobieta z półupięciem na czubku głowy
Stylizacja | Półupięcia

Fryzjerski trend: kok samuraja

Modelki, blogerki, gwiazdy – trendsetterki stawiają tym razem na całkowite zaskoczenie: wybierają półupięcie. W tej fryzurze wierzchnia partia włosów zebrana jest w kok, pozostałe pasma układają się natomiast swobodnie. Łatwe, praktyczne i modne podpięcie włosów utrzyma się długo na głowie. I choć to propozycja „pół na pół”, zapewni pełny sukces – doskonały wygląd.

 

Czy ukochany przez wiele pań kok znalazł właśnie konkurencję? Nie, to tylko lekka aktualizacja, bo w najnowszej wersji trendsetterki upinają jedynie część pasm. Jesteśmy przekonani, że takie podpięcie włosów już wkrótce będzie uwodzić kolejnych fanów. Aktorka Margot Robbie, jak wiele innych hollywoodzkich gwiazd, już polubiła półupięcie. Margot wybrała dla siebie luźniejszą wersję tej stylizacji - doskonale pasuje do jej chłopięcego stylu i dużego białego kołnierzyka. Masz ochotę na półupięcie? Zastanawiasz się jak samodzielnie ułożyć taką fryzurę? Fryzurę z częściowym upięciem włosów pokazuje na filmie instruktarzowym Armin Morbach. W galerii poniżej prezentujemy z kolei modelki i gwiazdy w częściowych upięciach.

Pięć powodów, dla których warto wypróbować częściowe upięcie włosów:

  1. Częściowe upięcia są  proste w wykonaniu. W ciągu zaledwie kilku minut możesz całkowicie zmienić swój styl.
  2. Półupięcia pozwalają nosić rozpuszczone włosy bez konieczności odgarniania ich co chwilę z twarzy.
  3. Możesz unieść i upiąć część włosów, prezentując kolczyki.
  4. Częściowe podpięcia włosów optycznie wydłużają twarz, a przez to sprawiają, że wygląda na szczuplejszą. Jeżeli masz okrągłą buzię, wypróbuj dwie wskazówki: po pierwsze nie tapiruj włosów na szczycie głowy, po drugie, noś długą, zaczesaną na bok grzywkę.
  5. Szanse, że znudzą Cię częściowe upięcia są raczej nikłe - po prostu jest ich zbyt wiele!

Niedbałe półupięcie: Kate Mara

haare-halb-hochstecken-1-210x270
© Getty Images

Aktorka Kate Mara nosi kok samuraja z przedziałkiem po środku głowy

Kate Mara pokazuje, że półupięcie może mieć wiele oblicz i wymyka się sztywnym zasadom stylizacji. Aktorka nosi tę fryzurę na lekko falujących włosach. Jej całkiem zwyczajny przedłużony bob z przedziałkiem po środku wystylizowano w elegancką fryzurę.  

 

Wskazówka: podepnij włosy nieco niżej, z tyłu głowy. W ten sposób zaakcentujesz przedziałek.

Festiwal półupięć

Haare halb hochstecken
© Getty Images

Od lewej do prawej: Zmierzwione, średniej długości i z grzywką albo gładko i szykownie – bywalcy festiwali pokazują co jest tegorocznym trendem.

To fryzura na co dzień - prosta i modna! Dlatego częściowe podpięcie włosów wydaje się być doskonałą stylizacją na…festiwal. Otwarta przestrzeń, rozwiane włosy i kok samuraja - czego więcej może chcieć szanująca się trendsetterka? To uczesanie jest łatwe do wykonania i ma niesamowitą moc przyciągania spojrzeń. Zobaczcie, jak pasuje do różnej długości włosów, a także do grzywki!

Kok samuraja krok po kroku

  1. ¼ wierzchniej warstwy włosów ułóż z boku i upnij.

  2. Na pozostałą partię włosów nałóż niewielką ilość pudru dodającego objętości, co pozwoli wykreować ten nieokiełznany look. Alternatywnie, możesz też ułożyć duże loki, używając do tego lokówki o szerokiej średnicy.

  3. Krem nabłyszczający nałóż na wydzielone na początku pasmo, natapiruj i zaczesz do tyłu.

  4. Następnie skręć je w kok i upnij wsuwkami.

  5. Na koniec, całość utrwal lakierem nabłyszczającym i gotowe!

Podpięcie włosów w rokowym stylu

Pomysły na półupięcia