Stylizacja | Półupięcia

Fryzjerski trend: półupięcie-półkok

Gwiazdy, modelki, blogerki – trendsetterzy stawiają tym razem na całkowite zaskoczenie: wybierają półupięcie. W tej fryzurze wierzchnia partia włosów zebrana jest w kok, pozostałe pasma układają się natomiast swobodnie. Łatwe, praktyczne i modne uczesanie, które utrzyma się długo. I choć to propozycja „pół na pół”, zapewni pełny sukces – doskonały wygląd.

Czy ukochany przez wiele pań kok, znalazł właśnie konkurencję? Nie, to tylko lekka aktualizacja, bo w najnowszej wersji trendsetterzy upinają jedynie część pasm. Jesteśmy przekonani, że to uczesanie już wkrótce będzie uwodzić kolejnych fanów.

Aktorka Margot Robbie, jak wiele innych hollywoodzkich gwiazd, polubiła półupięcie. Margot wybrała dla siebie luźniejszą wersję tej stylizacji - doskonale pasuje do jej chłopięcego stylu i dużego białego kołnierzyka. Jak samodzielnie ułożyć taką fryzurę? Uwaga, oto nasze porady.

Krok po kroku

  1. ¼ wierzchniej warstwy włosów ułóż z boku i upnij.

  2. Na pozostałą partię włosów nałóż niewielką ilość pudru dodającego objętości, co pozwoli wykreować ten nieokiełznany look. Alternatywnie, możesz też ułożyć duże loki, używając do tego lokówki o szerokiej średnicy.

  3. Krem nabłyszczający nałóż na wydzielone na początku pasmo, natapiruj i zaczesz do tyłu.

  4. Następnie skręć je w kok i upnij wsuwkami.

  5. Na koniec, całość utrwal lakierem nabłyszczającym i gotowe!

Półupięcie: Kate Mara

Haare halb hochstecken
© Getty Images

Kate Mara pokazuje, że półupięcie może mieć wiele oblicz i wymyka się sztywnym zasadom stylizacji. Aktorka nosi tę fryzurę na lekko falujących włosach. Jej, całkiem zwyczajny, przedłużony bob z przedziałkiem po środku wystylizowano w elegancką fryzurę.  

Wskazówka: upnij nieco niżej, z tyłu głowy. W ten sposób zaakcentujesz przedziałek.

Po lewej: Aktorka, Kate Mara, nosi półupięcie z przedziałkiem po środku głowy.

Festiwal półupięć

Haare halb hochstecken
© Getty Images

Od lewej do prawej: Zmierzwione, średniej długości i z grzywką albo gładko i szykownie – bywalcy festiwali pokazują co jest tegorocznym trendem.

To fryzura na co dzień - prosta i modna! Dlatego częściowe upięcie wydaje się być doskonałą stylizacją na…festiwal. Otwarta przestrzeń, rozwiane włosy i półupięcie - czego więcej może chcieć szanujący się trendsetter? To uczesanie jest łatwe do wykonania i ma niesamowitą moc przyciągania spojrzeń. Zobaczcie, jak pasuje do różnej długości włosów, a  także do grzywki!


Zwiąż wierzchnią warstwę włosów, skręć w kok i gotowe!