Stylizacja | Trendy w stylizacji dla kobiet

Modna siateczka

Siateczki to świeży trend w stylizacji włosów. W 2015 roku siatki zdobią zarówno krótkie jak i długie włosy. Co istotne, pełnią znacznie ważniejszą rolę, niż tylko narzędzie do zbierania kosmyków. Siateczki używać można na wiele sposobów.

Na włosach modelek występujących na pokazach coraz częściej pojawiają się siateczki. Sprawdziliśmy, jak wygląda ten nowy trend i pokazujemy kilka sposobów na ich noszenie.

Siateczka i… upięcia

Hochsteckfrisur mit Haarnetz
© Getty Images, indigitalimages.com

Siateczki to uniwersalny dodatek do upięć

Jean Paul Gaultier słynie z ekstrawaganckich stylizacji. Jego wieczne poszukiwania wyjątkowych projektów zawiodły go w kierunku fryzur z siatkami (zdjęcie po lewej) - w tym dodatku widzi ogromny potencjał. Proponuje łączenie siatek z gładko uczesanymi kokami i przedziałkami umieszczonymi z boku.

Siatka może być także niemal niewidoczna, tak jak na zdjęciu po prawej. Jednak nawet naciągnięta na kok i upięta wsuwkami pozostaje ciekawym elementem stylizacji.


Wskazówka:
Siateczki przydają się zwłaszcza w przypadku eleganckich fryzur - szczególnie te delikatne siatki świetnie podkreślają urok stylizacji.

Siateczka i… długie włosy

Langhaarfrisur mit Haarnetz
© Getty Images

Siateczki nadają gładkim stylizacjom ciekawy charakter

Jean Paul Gaultier proponuje wykorzystanie siatki jako czepka - elementu współtworzącego stylizacje włosów (po lewej). Kolejne siatkowe ozdoby i ciemny makijaż oczu nawiązują do stylu końca lat 20..

Propozycje Channel zwykle nie wymagają patrzenia przez różowe okulary. Tak jest i tutaj (po prawej). To różowa suknia powoduje, że całość wspaniale błyszczy. Nałożona na głowę, przypominająca kaptur, siatka delikatnie otula długie proste włosy.

Siateczka i… krótkie włosy

Kurzhaarfrisur mit Haarnetz
© Getty Images

Delikatna siatka oplata gładkie, krótkie proste włosy.

Nowa kolekcja Nihan Peker stawia na minimalizm. Jasne kolory, gładkie fryzury i siateczki tworzą doskonałe połączenie. Nadają retro looku bardzo ekspresyjnym, krótkim fryzurom, nie naruszając przy tym ich czystych linii.