top-ten-are-the-hair-trends-2017
Stylizacja | Trendy w stylizacji dla kobiet

10 najlepszych modnych fryzur w 2017

Nowy Rok, nowe fryzury! 2017 ma do zaoferowania sporo ekscytujących sposobów uczesania i kolorów włosów - w tym tych bardziej kontrowersyjnych. Z jednej strony pastelowe odcienie, platynowy blond i geometryczne cięcia, a z drugiej naturalne kolory włosów i techniki koloryzacji pozwalające osiągnąć naturalny efekt. Ty decydujesz!

Co nowego, co zostaje? Robi się gorąco! Trendy fryzjerskie w 2017 roku są logicznym rozwinięciem ubiegłorocznych wydarzeń. Jak korona dopełniają nasze ulubione stylizacje. Nowe techniki tworzenia naturalnych gradientów kolorów, akcentowanie konturów i ekstremalne kolory włosów stanowią mocną deklarację.

Trend 1: root blurring

© Getty Images

Balejaż nie wychodzi z mody, ale techniki barwienia zostały udoskonalone! Zamiast tworzyć naprawdę uderzające kontrasty, root blurring pomaga uzyskać wysoce naturalny efekt. Teraz przejście od naturalnego koloru włosów do zaakcentowanych końcówek jest wielostopniowe. Dzięki temu osiągasz wrażenie harmonii, podczas gdy Twój naturalny kolor nabiera dodatkowej świeżości. Oczywiście oznacza to więcej troski poświęcanej zdrowiu końcówek włosów. Regularne przycinanie i używanie odżywki dwa razy w tygodniu powinno pomóc.

Trend 2: krótkie geometryczne fryzury

© Getty Images

Zwyczajne, krótkie cięcia potrafią odmłodzić! Kilka ciachnięć nożyczek wystarczy, by odebrać nawet dekadę wieku! Szczególnie elastyczne przy stylizacji są cięcia boczne z dłuższymi włosami na koronie. Mogą być zarówno nieco zmierzwione dla oszałamiającego efektu lub super wystylizowane z użyciem dużej ilości żelu. Cięcia polecane w 2017 roku są bardziej akcentowane i indywidualne niż naturalne. Krótka fryzura jest na czasie.

Trend 3: indywidualny bob

© Getty Images

Od klasycznej do średniej długości, z grzywką lub bez, linearny i elegancki lub falisty i wielowarstwowy – fryzura bob to uznana gwiazda w świecie stylizacji włosów. Czemu? Bo naprawdę dobrze wygląda u każdej kobiety. Długość i obwód cudownie dostosowują się do kształtu dowolnej twarzy. Z długą fryzurą typu bob możesz również wypróbować krótsze podwijane warianty, a to wszystko bez rozstawania się z długimi włosami. Najmodniejsza fryzura!

Trend 4: pastelowe pasemka

© Getty Images

Kto nie ryzykuje, ten nie zyskuje! Pastelowe pasemka są bardzo modne w 2017, zwłaszcza w połączeniu z chłodnym blondem lub szarym odcieniem. Pamiętaj jedynie, aby używać specjalnego szamponu do ochrony koloru i odpowiedniej odżywki. Dzięki temu zachowasz świeżość i błysk modnej fryzury przez dłuższy czas. W szczególności modne plecione fryzury przyciągają uwagę zmieniającymi się kolorami.

Trend 5: długie, szare fryzury

© Getty Images

Zdrowe i długie włosy w szarym kolorze i przyozdobione srebrnym blaskiem to znakomity sposób na wyróżnienie się z tłumu. Chociaż nowa fryzura wymaga trochę odwagi, komplementy modowych entuzjastów będą wystarczającą nagrodą. Najpierw włosy powinny być lekko rozjaśnione, aby pożądany odcień szarości był absorbowany równomiernie i intensywnie dla uzyskania doskonałego efektu. Srebrny szampon zapobiegnie żółknięciu modnej fryzury i sprawi, że szarość utrzyma się dłużej.

Trend 6: łatwe do wykonania

© Getty Images

Włosy, które wyglądają, jakbyś właśnie wróciła z plaży. Ta stylizacja towarzyszy nam podczas festiwalu Coachella i w metropoliach tego świata. Ruch włosów jest najważniejszym elementem tej stylizacji. Osiąga się poprzez podkreślenie pojedynczych kosmyków włosów żelem. Luźno zawiązane półupięcie równie dobrze tutaj zadziała. Coś nowego to warkoczyki, które nie są zabezpieczone paskiem włosów, ale przy użyciu lakieru. Oto modna fryzura, która mówi otoczeniu: wyluzuj!

Trend 7: sombré

© Getty Images

To nie literówka. Sombré to połączenie miękkich tonów i ombré, które stanowią łagodną formę mega-trendu z ostatnich lat. Chodzi o miękkie, naturalne cienie, które sprawią, że włosy będą promieniować opalonym, letnim wyglądem. Czarujące efekty można uzyskać na włosach o ciemnobrązowym odcieniu.

Trend 8: lodowy odcień blondu

© Getty Images

Pozdrowienia ze Skandynawii! Platynowy blond był szczególnie popularny podczas ostatniego fashion week. Nic dziwnego, bo przekszałca każdą fryzurę - bez względu czy to bob, czy pixie – w delikatne dzieło sztuki. Ponieważ włosy są obciążone rozjaśnianiem, zaleca się taką fryzurę, która nie wymaga codziennego stylizowania przy życiu podgrzewanych urządzeń. Poza tym bardzo istotna jest odpowiednia pielęgnacja – polecamy produkty i odżywki dla rozjaśnianych włosów!

Trend 9: naturalne kolory

© Getty Images

Modelki Cara Delevingne i Gigi Hadid pokazały nam, jak to się robi. Niedawno zaczęły nosić własny, naturalny kolor – blond niebarwiony popiołem. To długo wyczekiwana przerwa od ciągłego rozjaśniania, nie mówiąc już o tym, że fryzura sama w sobie wygląda wyśmienicie! Naturalny kolor włosów pozwala na odważniejsze eksperymenty z makijażem, od jasnoczerwonej szminki, po kolorowe cienie do powiek. Także modne: naturalna koloryzacja w odcieniach ciepłej czerwieni oraz brązu, a także miodowy blond!

Trend 10: kreatywne dodatki

© Getty Images

Łatwe i skuteczne! Dodatki do włosów były uderzająco popularne w 2016 roku! Teraz otwiera się kolejny etap dla ornamentyki fryzur. Wskazówka: wystarczy pojedynczy drobiazg, by zmienić w całości wygląd nowej fryzury. Delikatna przepaska na czoło sprawi, że sportowa pixie wygląda prestiżowo, połyskująca szpilka doda elegancji, a dzięki ozdobnej opasce centralna część stylizacji nie będzie wyglądać tak strasznie poważnie. Poza tym kto powiedział, że wianki są tylko na wesela?

Odkryj: