Stylizacja | Trendy w stylizacji dla mężczyzn

Fryzura dla hipstera

Dla hipsterów liczy się lifestyle. Ich poczucie stylu często wyprzedza, a czasami wyraża nadchodzące dopiero zmiany, jakie zachodzą w stylu życia i ubierania ludzi na całym świecie. Także fryzura odgrywa tutaj swoją znaczącą rolę. Hipsterzy stawiają bowiem na wyjątkowe i swobodne stylizacje zarówno w ciuchach jak i na głowach. Prezentujemy wybrane, gorące, hipsterskie stylizacje mężczyzn.

Świat stworzony przez hipisów w latach 60. I 70. przetrwał w sercach i umysłach ludzi na całym świecie. Hipsterska nonszalancja wobec trendów i uwarunkowań społecznych w pewnym sensie odwołuje się właśnie do ery dzieci kwiatów. Także hipsterom bliska jest bowiem niezgoda wobec sztampy, standardów i konwenansów.

Hipsterzy lubią się określać jako zwolennicy bardziej zrelaksowanego i humanistycznego stylu życia, a  uzewnętrzniają tę życiową filozofię poprzez swobodny strój i fryzurę. Oczywiście ten nieokiełznany styl nie ujdzie uwadze mainstreamu. I tu ta nonszalancja pokazuje swoje najlepsze strony.

Hipsterzy...

…żyją głównie w przestrzeni miejskiej - tam, gdzie sztuka I uznanie dla życiowych swobód znalazły swoją niszę.

…kochają wszelkie przejawy ironii I sarkazmu.

…znają wartość sztuki I kultury.

…nie dbają o trendy - sami je kreują.

...noszą ubrania vintage, dla ochrony środowiska i po prostu dlatego, że je kochają.

…zdobią swoje ciała tatuażami.

…noszą duże okulary i płócienne torby.

…hodują zarost w najróżniejszych kształtach i formach.

Prekursorzy hispsterkich fryzur

Hipsterzy często  stawiani są w pozycji trendsetterów. Wielu z nich nosi fryzury typu unisex, dopasowując je do swoich kreatywnych stylizacji. Zgodnie z hipsterską filozofią włosy są zwyczajne, swobodne i zmierzwione, bo tu nie liczą się ogólnie przyjęte standardy style i trendy.

Hipsterskie stylizacje – wet look i częściowe upięcie

Hipster-Frisuren
© Getty Images

Już dawno przestały dziwić długie włosy u mężczyzn. Tu, częściowe upięcie zostało gładko wystylizowane poprzez wet look. Faceci, którzy mają długie włosy mogą pokusić się o taką wersję hipsterskiej fryzury. Choć na jeden dzień.

Po lewej: Długie włosy i częściowe upięcia są popularną stylizacją hipsterów.

Hipsterskie stylizacje – nowy paź

Hipster-Frisuren
© Getty Images

W porównaniu do oryginalnej fryzury, jej nowa wersja wyróżnia się nieco dłuższymi włosami na górze. Oczywiście, nawet przy tej okazji, żaden szanujący się hipster nie daruje sobie szansy podkreślenia także swego indywidualizmu.

Po lewej: W tej wojskowo-hispterskiej fryzurze, wierzchnia warstwa włosów jest nieco dłuższa niż boki.

Hipsterskie stylizacje – sidecut i pełna broda

Hipster-Frisuren
© Fotolia

To jedno z bardziej modnych wśród hipsterów uczesań. Włosy z przodu zostały ułożone na jedną stronę. Kontrastuje z tym pełny, choć dość nieokiełznany zarost. To mocne nawiązanie do odległych czasów pełnej swobody i życia w harmonii z naturą.

Po lewej: Ten hipster wie jak nosić sidecut.